Durrant a pezsgő a sportcsarnokban

Bajnokcsapat! Fotó: KK Ajka facebook

A szezon utolsó hazai mérkőzésére és egyben a bajnokavatóra gyülekeztek május 14-én a kézilabda drukkerek a sportcsarnokban.

Villámrajtot vett az ajkai csapat, gyorsan három gólos előnyt szerzett, amire a vendégek edzője időkéréssel reagált. A vasiak ezután egyenlítettek és 6-6i-g tartották a lépést a hazaiakkal. Ekkor az ajkaiak védekezése feljavult, ami után négy gólos lett a különbség (11-7). A játékrész érdekessége volt, hogy a hazaiak kapusa, Baracskai egy perc alatt kétszer is saját kapujából szerzett gólt (15-8). A biztosnak tűnő előnyt a szünetig megtartotta a KK Ajka.

A folytatásban tovább növelte a különbséget a nagy szívvel játszó zöld mezes csapat, így a 39. percben már 24-13-at mutatott a tábla. A szombathelyiek ismét időt kértek, de ez sem zökkentette ki a játék ritmusából a gyönyörű gólokat szerző ajkai fiúkat (30-17). A hátralévő időben már mindenki az ünneplésre koncentrált:a szurkolók joggal ünnepelték az ajkai bajnokcsapatot, a kispadon ülők pedig már a pezsgőket bontogatták, hogy a dudaszó pillanatában szétlocsolják a finom italt.

KK Ajka – Szombathelyi ESE 35-24 (18-11).

A lefújást követően Bujtor Balázs (sport és kulturális bizottság vezetője) és Dr. Soós Kálmán (VMKSZ tiszteletbeli elnöke) adta át a kupát és az érmeket a játékosoknak és a szakmai stábnak.