Egy góllal bizonyult jobbnak az élvonalbeli Mezőkövesd

A MOL Magyar Kupa 8. fordulóját február 10-én rendezték meg, ahol a tét a legjobb 16 közé jutás volt. Az FC Ajka az NB I. egyik legjobb formájában lévő együttesével, a 6. helyen álló Mezőkövesd Zsóry FC-vel csaphatott össze hazai pályán.

A két fél 2016-ban nézett utoljára farkasszemet egymással tétmérkőzésen, külön érdekesség hogy akkor is Pintér Attila irányította a borsodi csapatot, akárcsak most.

A hét elején nagy mennyiségű csapadék esett Ajkán, így mély talajjal kellett számolniuk a játékosoknak.

A mérkőzés első felében nem akadt sok esemény. Többnyire mezőkövesdi lábakon forgott a labda, de az ajkai védelem remekül helytállt. A 17. percben Rétyi hibázott, Eperjesi csente el a labdát az ajkai kapuhoz közel, azonban Horváth Tamás helyrehozta a társa hibáját. A 32. percben nehezen szabadult fel a zöld-fehér védelem, előbb Egerszegi lövése okozott kellemetlenséget, majd a bolgár Vutov próbálkozása süvített el nem sokkal a kapu mellett. A 36. percben Zsolnai cselezett a bal oldalon, beadását Szűcs Kristóf tűzte kapura 20 méterről, amely védhetetlenül vágódott a kapu bal alsó sarkába, az ukrán portás tehetetlen volt, 1-0. Nem sokáig tarthatott a hazai öröm, a mérkőzés 39. percében Vutov végzett el egy szabadrúgást jobb oldalról, a középen érkező Pillárról lemaradtak a védők, így gond nélkül fejelhetett a kapuba 10 méterről, 1-1. A félidő egy Besirovic próbálkozással zárult.

A szünetben a vezetőedzők több helyen is változtattak. Kis Károly két poszton hajtott végre cserét, Pintér Attila pedig három helyen.

Az 58. percben Karnitski veszélyeztetett, lövése azonban a kapu fölé szállt. A 77. percben egy szögletet követően vezetést szerzett a Mezőkövesd. Vajda beadását tudták fejjel tovább csúsztatni, a játékszert pedig az egyedül érkező Manuel Matic továbbította a kapuba, 1-2. A hátralévő időben az Ajka nem tudott egyenlíteni, a kövesdi csapat jól tartotta magát és ennek köszönhetően továbbjutott.

FC Ajka- Mezőkövesd Zsóry FC 1-2.

Pintér Attila: Tudtuk, hogy egy szervezett, jó csapat vendégei leszünk. Az alacsonyabb osztályú együttesek gyakran megmutatják, hogy képesek a bravúrra, szerencsére az Ajka, amely szimpatikus ellenfél volt, most nem tudott meglepetést okozni.

Kis Károly: Jól küzdöttünk, de egy kicsit bosszús vagyok, mert két rögzített helyzet után kaptunk gólt. A mérkőzés nagy részében partiban voltunk az élvonal egyik legjobb formájában lévő együttesével szemben.