Egyensúly a női szerepek között

A női szerepekről, a változásokhoz való alkalmazkodásról, a szerepek közti egyensúly megteremtéséről beszélt Baráth Barbara gyógypedagógus a Szülők iskolája előadássorozata keretében május hetedikén a Babucsa közösségi házban.

Az előadó, aki öt gyermekes édesanya elmondta, számára az anyaság, a következő generáció nevelése, az élet továbbadása a legfontosabb. A férfi és női szerepek koronként és országonként változnak. A férfiak és nők szerepe, helye a társadalomban nem felcserélhető, nem helyettesíthetik, hanem kiegészítik egymást. A házasság a legfontosabb kötelék. Ha jól működik, életünk végéig tart, elkísér jóban, rosszban. A gyermekek idővel kirepülnek, de a házastárs mindig támasz marad. Egy kapcsolattól mást vár a férfi és mást a nő. A férfinak arra van szüksége, hogy felnézzenek rá, a nőnek pedig arra, hogy szeressék őt.

A munkahelyen a vezetőként tevékenykedő, vagy férfias foglalkozást űző hölgyek is őrizzék meg a nőkre jellemző tulajdonságaikat.

Minden történelmi kor tartogat nehézségeket, és az a család lehet sikeres és boldog, amelyik tud alkalmazkodni a változó körülményekhez. Az előadó példaként említette nagyanyját, aki úrilány volt, majd özvegyen maradt négy kisgyermekkel, miután orvos férje bombatámadás során életét vesztette. A ma 101 éves Klári néni gyógypedagógus diplomát szerzett, nevelte a négy gyermeket, vezette a háztartást. A fiúk mindegyike tanult, diplomát szerzett, értékes felnőtté vált. Az idős asszonyt ma népes és gondoskodó család veszi körül.

20150507_165613

Baráth Barbara a női szerepekről beszélt

Fotó Tisler

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply