Egykori növendékek koncertje a mostaniakért (TV Ajka videójával)

jotekonysagi-koncert

A jelenlegi növendékek közül is sokan részt vettek a zeneiskola által szervezett jótékonysági hangversenyen a Nagy László szabadidőközpontban november 24-én.

A zenét tanuló fiatalok tapasztalhatták, hogy szorgalommal, akarattal, kitartással párosuló tehetséggel bármeddig el lehet jutni. Külföldi tanulmányokig is. Aki tehetséges, az előtt nincs akadály. A világ bármely híres művészeti intézményének színpadáig szabad az út. Példa erre többek között az est egyik fellépője, Vörös Szilvia, aki többek között Anna Nyetrebkóval és Placido Domingóval is színpadra lépett már.

Az Ajkai Zeneiskoláért Alapítvány kuratóriumának tagjai és a támogatók azért dolgoznak, hogy a növendékek minél jobb körülmények között folytathassák tanulmányaikat. A csütörtöki jótékonysági hangverseny bevételét az eszközök karbantartására, javítására, valamint a hátrányos helyzetű és tehetséges diákok támogatására, versenyeztetésére fordítják. Megadják mindenkinek a lehetőséget arra, hogy kibontakoztassa a tehetségét, függetlenül attól, hogy milyen a családja anyagi helyzete. Innen már csak a fiatalon múlik, hogy hova vezet az útja.

Az est kilenc résztvevője már bizonyította, hogy tehetsége tudással és szorgalommal párosult, és idejében megkapták a szakemberektől a megfelelő támogatást. Bugár Nándor Telemann műveket szólaltatott meg brácsán. Ő már hatévesen indult el a zenei pályán. Már kisdiákként Veszprémből átjáró tanárok oktatták a Kaszinó épületében. Tanulmányait követően Debrecenbe, a Kodály Filharmonikus zenekarba került, ahonnan brácsa szólamvezetőként ment nyugdíjba. Vörös Szilvia fiatal kora ellenére komoly sikereket mondhat magáénak. Érettségi után Győrben majd Grazban folytatta zenei tanulmányait. A Simándi József énekversenyt 2008-ban megnyerte. Később a budapesti Zeneakadémia növendéke lett, ott szerzett énektanár és operaénekes diplomát. Vörös Szilvia 2014-ben elnyerte az l. Nemzetközi Marton Éva énekverseny nagydíját. Jelenleg a budapesti Operaház magánénekese. A többi szereplő még zenei tanulmányokat folytat, de mindannyian számos verseny győztesei. Krápicz Balázs zongora tanulmányait a győri zeneművészeti szakközépiskolában folytatja, ahol harmadéves. Szabó Georgina hangszere a klarinét. A szegedi egyetem művészeti karán az idén szerzett diplomát, jelenleg a győri egyetem zeneművészeti intézetének a hallgatója. Hekele Fanni az idei tanévtől a Bródy gimnázium óraadó mélyrézfúvós tanára, mellette Győrben folytat zenei tanulmányokat. Tiborcz Melinda ugyan még csak a győri zeneművészeti egyetem első éves zongora tanszakos hallgatója, de már komoly színpadi tapasztalata van. Két testvérével, Balázzsal és Erikkel számos rendezvényen bemutatkozott már. Reiner Rebeka hegedült a népes közönségnek. Ő jelenleg a veszprémi zeneművészeti szakközépiskolában folytatja tanulmányait. Vörös Gergő ütős már középiskolai évei alatt, mint kiemelt tehetség, kétszer is lehetőséget kapott rá, hogy a szombathelyi szimfonikusok fellépésén szólóban bemutatkozzon. Többször megnyerte az országos ütős versenyt. A budapesti Zeneakadémia végzős növendéke, a Nemzeti Filharmonikus Zenekar állandó kisegítője. Törő Barnabás több trombitaversenyen végzett az élen, jelenleg Győrben végzi egyetemi tanulmányait.

 

 

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply