Évek óta a golyók vonzásában

Eltelt egy újabb szezon, így lezárult a 2021/22-es Ajka Városi Biliárdbajnokság is. Izgalmakból nem volt hiány a sportág űzőinek és kedvelőinek, ugyanis az egyik vendéglátóegység bezárt, így a teljes bajnokság lebonyolítása a Bisztróba tevődött át.

Az öt éve újraindított és azóta is töretlen népszerűségnek örvendő sportot ebben a versenyszezonban is az Ajkán megszokott, kézből játék szabályai szerint folytatták. Meccsenként és csapatonként négy egyéni és egy páros partit játszottak. Egy játékos egy adott meccsen maximum két játszmában szerepelhetett, azaz legfeljebb két egyéni, vagy egy egyéni és egy páros partit játszhatott le. Így csapatonként minimum három játékos mérkőzött meccsenként. Egy győztes meccshez két nyert játszma kellett.

A bajnokságot négytagú vezetőség irányította Heffler Zoltán vezetésével 18 hétvégén át. Ez idő alatt 47 játékos mérte össze tudását az asztaloknál, ahol a Bisztró1 és Bisztró2 csapata bizonyult a legjobbnak 14-14 győzelemmel, de a pontok a Bisztró1 kollektívája felé vitték a mérleg nyelvét. Harmadikként zárt a Füredi Team, megelőzve a Siba1, a Jöttmentek és az Old Boys gárdáját. Egyéniben Domnai László (Siba), Vers József (Bisztró2) és Major József (Siba) sorrend született, 25,23, és 22 győzelemmel.

A csapatok négy hölgytaggal büszkélkedtek, akik jól megállták a helyüket az erősebbik nemmel szemben is. Őket külön rangsorolták a szervezők. Az „aranynak” Nyárs Terézia örülhetett 19 győzelemmel. A képzeletbeli dobogó második fokára Bácsalmási Éva állhatott fel, Sátorné Ladnai Krisztinát és Imre-Sümegi Nikolettet megelőzve.

A díjazás vándorkupákkal és oklevelekkel történt. A vándorkupák talapzatán a nyertesek nevét feltüntették.

A sportévzáró rapid biliárdversenyt húsvét előtt tartották meg. A városi bajnokság eredményhirdetésére is ott került sor. A rapidversenyen 32-en vettek részt, ahol a lendületet Molnár József, Rocky és Mórocz József diktálta.

A szervezők arról tájékoztatták portálunkat, hogy a 2022/23-as bajnokság szeptember 24-én indul. A csapatok jelentkezését (minimum három fő) a nevezési lap leadásával, augusztus 20-ig várják a Bisztróba. Nevezési díj nincs. Szívesen fogadnak minden érdeklődőt, főleg, hogy ősztől újabb helyszínen lesz lehetőség a sportág gyakorlására, ugyanis az Európa is biliárdasztallal gazdagodik. A bajnokság eredményeit és az aktuális információkat a vendéglátóegységekben és az Ajka Városi Biliárdbajnokság facebook-csoportban teszik közzé, ahova a játék szerelmesei mellett a szurkolókat is várják.