Ezüst és bronzérmek az Európa- bajnokságról

Április 12. és 14. között rendezték meg Debrecenben a XIII. SKDUN Karate Európa-bajnokságot. A 20 ország 1020 sportolójának viadalára az ajkai Sun-Dome SE hét fővel delegálta magát. Öt „A” kategóriás versenyzővel és két edzővel. Egy EB versenyhez illően különösen erős mezőny jött össze egyes kategóriákban, így mindenképp elégedettek lehetnek az ajkai sportolók a tavaszi szezon egyik csúcsversenyén elért hét éremmel: három ezüstöt és négy bronzot szereztek az ajkai karatékák.

Szlotta Blanka, nagyszerűen tért vissza a nemzetközi mezőnybe, bár a végére kicsit elfáradt, így is ezüstérmet szerzett egyéni küzdelemben.

Pénteken a két veterán korú versenyző: Rózsavölgyi Pál és Horváth Árpád férfi csapat küzdelemben ezüstérmet értek el, valamint a férfi 82 kg feletti csoportban Rózsavölgyi Pál bronzéremmel zárta az első napot.

Rózsavölgyi Patriknak sikerült dupláznia, mindkét versenyszámában küzdelemben, stabilan hozta a harmadik helyet. A sanbon kumitében 5:0 vezetésnél belecsúszott még egy intésbe, így sajnos leléptették az utolsó másodpercekben.

Somogyi Bence szintén jól dolgozott, a szerencse a sorsolásnál sajnos nem kedvezett számára, a másik ágon biztosan döntőzött volna, így harmadik lett küzdelemben. Sajnos voltak bent ragadt lehetőségek, de nagyszerűen helyt állt a csapat, összegezte az eseménydús Európa- bajnokságot Takács Miklós edző.