Fájó döntetlen

Három bajnoki vereség után szeretett volna javítani az FC Ajka labdarúgó csapata a Merkantil Bankliga 9. fordulójában. Ezúttal a BFC Siófok volt a vendége Kis Károly együttesének. A balatoniak idegenben még nem tudtak nyerni ebben a bajnoki kiírásban, de bravúrt azért tudtak már mutatni.

A két gárda tizenkettedik párharcára 1500 szurkoló látogatott ki, és Siófokról is érkeztek ultrák. A felek még csak ismerkedtek egymással a játék első perceiben, amikor Nagy Krisztián egy eladott labdát szenzációsan értékesített 40-45 méterről. A folytatásban az ajkaiak eldönthették volna a mérkőzést, azonban pontatlanok voltak a lövések, hiába szorították be a bakonyiak a vendégeket az első félidő utolsó perceiben.

Fordulást követően is sok volt a hiba, ami nem emelte a mérkőzés élvezeti értékét, küzdelemre azonban nem panaszkodhattak egyik oldalon sem. A 82. percben rosszul zárt az ajkai védelem, így Kiss Balázs fejelhetett a hazai kapura, fejese Horváth László alkarjáról jutott a gólvonalon túlra, 1-1. A hajrában nyomultak a zöld-fehérek, azonban nem sikerült veszélyes helyzetet kialakítani már. FC Ajka- BFC Siófok 1-1.

Kis Károly: – Megnyerhettük volna ezt a meccset, hiszen több lehetőségünk volt a 2-0-s vezetéshez. Sajnos pontatlanok voltunk a végjátékban. A vendégeknek is voltak helyzeteik, azonban előttünk adódtak a nagyobb gólhelyzetek. Úgy gondolom, hogy két pontot eltékozoltunk, nagy kár érte.

Gál István: – Buta egyéni hibával kezdtük a mérkőzést, gyorsan hátrányba kerültünk. A folytatásban szerintem kiegyenlített volt a játék, mindkét csapatnak akadtak helyzetei. Úgy gondolom igazságos döntetlen született.