Gála a hagyományok jegyében

Fotó: Györkös

Tósokberénden tradíciója van a kultúra továbbadásának generációról generációra és ebben nagy szerepe van az iskolának. Mindezt megtapasztalhatták a Nagy László Városi Könyvtár és Szabadidő Központ színháztermében helyet foglalók, akik részt vettek a Szent István Király Római Katolikus Általános Iskola gálaműsorán június 8-án.

Horváthné Tilhof Gyöngyi igazgatóhelyettes hagyományos melegszívű köszöntőjével kezdődött az iskola kulturális bemutatója, ahol a játék, a zene, az ének és a tánc játszotta a főszerepet.

Elsőként az énekkarosok és a gitárosok vették birtokukba a színpadot. Fuvolán Kéthelyné Tölgyesi Gabriella és Kéthely Loretta kísérte a gyerekeket. Szólót énekelt Vajda Botond ötödikes tanuló.

A játék, a zene a tánc és az ének játszotta a főszerepet a gálán

Utánuk a néptáncosoké volt a főszerep, akik megdobogtatták a közönség soraiban helyet foglaló egykori táncos szülők és nagyszülők szívét. A Kisgarabolyok Bakonyi játékfűzést és ugróst, a Garabolyok Gömöri karikázót, verbunkot, botolót és csárdást jártak. Őket az Ajka – Padragkút Táncegyüttes nemrég alakult ificsoportja követte, akik Szilágysági táncot adtak elő Ramasz László  közreműködésével. Az elsősök népi csúfolója, a lányok és a fiúk feleselős előadása megmosolyogtatta a közönséget. A másik elsős csoport egy nem mindennapi ábécét mutatott be, amelyhez az állatokat hívták segítségül.

Bemutatták a modernebb korok mozgáskultúráját is a gyerekek. Hanácsek Réka, Rácz Zsófia és Hidi Dorina mazsorett táncot jártak. Az iskola büszkeségei Illés Viktória, Illés Vivien, Péter Nóra, Szkurszky Míra és Szőllősi Lia diákolimpia győztesek és Bencze Barbara, Csanádi Zara és Keresztes Adél harmadik helyezettek aerobik bemutatót tartottak.

Csukás István Sün Balázs című meséje mindig sikert arat

Prózai darabokkal is készültek a gyerekek. Csukás István Sün Balázs című meséjének koreográfiáját a harmadikos diákok készítették el. A harmadikosok másik osztálya az írótól A téli tücsök meséit dolgozta fel. Az ötödikesek műsorukat a napjainkban nélkülözhetetlen mobiltelefon köré szőtték. A Hófehérke modern változatát a másik ötödikes osztály adta elő.

A kisdiákok zenei blokkjában Németh Ákos harmadikos tanuló négykezest játszott Kovácsné Pogány Kinga tanárnővel, aki a furulyacsapatot is kísérte, amikor Bach Parasztkantátáját adták elő. A nagyobbak A Pál utcai fiúk musicalből a Mi vagyunk a grund című dalt énekelték tanáraik hangszerkíséretével. A műsor hagyományosan a végzősök nagy sikerű táncával zárult.

A program keretében adta át Rieder András igazgató és Bakos Frigyes lelki igazgató az idei Szent István-díjakat. A diákok közül Bóday Kamilla, Ertl Martin, Kalász Evelin vehette át az elismerést. A szülők közül Csanádi Barbarát és Kozák Melindát díjazták a plakettel. Idén Dallos Gizella pedagógus munkáját tartották a díjra alkalmasnak, aki a gyerekek nagy ovációja kíséretében vette át az elismerést.

A programot Rieder András örömteli bejelentésekkel zárta, amely szerint folytatódik az iskola tetőterének az építése. Új ebédlőt és konyhát is kap az intézmény és egy régi álom válik valóra azzal, hogy a főegyházmegye egy óvoda építését is támogatja Tósokberénden; ezzel napjaink legdinamikusabban fejlődő intézményévé nőtte ki magát a katolikus iskola.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply