Győzelem a nyitányon

Hatalmas érdeklődés mellett rendezték meg az FC Ajka – WKW ETO Győr FC másodosztályú labdarúgó bajnokság első fordulóját.

Érdekesség, hogy a két csapat múlt évben is az első fordulóban csapott össze Ajkán, akkor a Rába partiak távozhattak három ponttal a gyepről.

Kicsit nehezen indult be a mérkőzés, az első negyed óráig az ETO tűnt határozottabbnak, majd átvette az Ajka a vezető szerepet. Rétyi, Zamostny és Nagy Krisztián is megszerezhette volna a vezetést, de Gundel-Takács résen volt mindig. A vendégek egyetlen lövést se tudtak összehozni az első játékrészben, a másik oldalon tele voltak lehetőséggel a bakonyiak, de nem tudták kihasználni. Az első félidő végén Nagy Krisztiánnal szemben szabálytalankodtak a védők a győri tizenhatoson belül, de a játékvezető a támadót figyelmeztette sárga lappal.

A második félidő elején teljesen megérdemelten szerezte meg a vezetést az Ajka. Kovács Nikolasz remek átadásából Nagy K. kapura tört és tíz méterre a kaputól a hálóba vágta a labdát, 1-0.

A folytatásban jobban egymásnak feszültek a felek, Májer Milán veszélyeztetett a hazai kapura, de a bakonyiak újdonsült kapusa, Horváth Tamás remek bravúrral tolta a léc fölé a játékszert.

Kis Károly csapata se vett vissza az iramból, és a nyomásnak köszönhetően sikerült megduplázni az előnyt a 79. percben Zsolnai Richárd kapott labdát, aki gond nélkül kilőtte a kapu jobb szélét. A Győr megrázta magát és szépített, a 82. percben a csapat legértékesebb játékosa, Priskin Tamás vert helyzetből két ajkai védő között jutott labdához, és sikeresen továbbította azt a hálóba, 2-1.

A fennmaradó tíz percben ugyanúgy akadtak helyzetek, de újabb találat nem született már, így Kis Károly gárdája 2800 néző előtt sikerrel kezdte meg a szezont.

Kis Károly: Értékes győzelmet arattunk, a játék képe alapján teljesen megérdemelt a sikerünk. Többször is eldönthettük volna a találkozót. A kapott gól után jól védekeztünk, és a kontráinkban benne volt a gól. Köszönjük a szurkolóknak a bíztatást, remek volt a hangulat és sokat segítettek nekünk.

Tuifel Péter: Megérdemelten nyertek az ajkaiak, akik több gólhelyzetet alakítottak ki. Sajnos mi nem tudtuk azt a játékot produkálni, amit szerettünk volna. Építgetjük a csapatot, ez pedig nem megy egyik pillanatról a másikra.