Három gól, három pont

Fotó: Tóth Flóra

Ajka Városi Sportcentrum, 800 néző. Vezette: Molnár Attila (Szabó Dániel, Vörös Dániel)

Ajka: Horváth D. – Kovács N., Görgényi, Jagodics B., Szűcs K. – Kenderes (Zsolnai R., 67.), Tajthy T. (Vogyicska, 84.) – Tóth G. (Sejben, a szünetben), Csizmadia Z., Doncsecz – Gaál B. (Dragóner F., 90+2.).
Vezetőedző: Kis Károly

Siófok: Winter – Polényi (Dénes Cs., 63.), Vágó (Nyári, a szünetben), Debreceni Á., Varga B. – Varjas Z., Krausz (Eördögh, 63.) – Major, Szakály A. (Nikházi, 84.), Girsik (Farkas B., a szünetben) – Horváth P.
Vezetőedző: Domján Attila

A Merkantil Bank Liga 9. fordulójában az FC Ajka labdarúgó csapata a hasonló mérleggel rendelkező BFC Siófok csapatát fogadta az Ajka Városi Sportcentrumban. A két csapat 16. alkalommal mérhette össze tudását.

A kezdő sípszót követően azonnal letámadta a Balaton-partiakat a hazai csapat. Az első percben Doncsecz adta be remekül a labdát Kenderesnek, aki 16 méterről éppen, hogy csak a kapu mellé lőtt. Az 5. percben is akadtak izgalmak, Csizmadia vette célba a kaput 10 méterről, de lövése a felsőlécen csattant. A 11. percben Major labdája került szerencsésen Szakályhoz, aki hét méterről nem hibázott, és a hálóba lőtt, 0-1. A kapott gól nem szegte az ajkaiak kedvét, és újult erővel támadtak. A 25. percben Gaál rázta le emberét a jobb oldalon, és tökéletes ütemben passzolt a hosszún érkező Doncseczhez. A fiatal támadó először rosszul ért labdába, de másodjára a kapuba juttatta a játékszert, 1-1. A 40. percben újabb gólnak örülhetett a hazai publikum. Az első ajkai szögletet követően a siófokiak megfeledkeztek Kovács Nikolaszról, aki senkitől sem zavartatva 12 méterről a jobb alsóba lőhetett, 2-1.

A második játékrész elején is az Ajka volt a határozottabb. A 61. minutumban Kovács adta be a labdát Sejbennek, de a középpályás lövése a kapufáról pattant ki. A 79. percben a csereként beállt Zsolnai lódult meg a siófoki kapu felé, majd 23 méterről rá is lőtte, Winternek kellett nagyot védenie. A hajrában ismét megindult Zsolnai, egy remek indítást követően, és a sérülésből frissen visszatérő csatár nem hibázott a kapussal szemben, 17 méterről a hálóba emelt, 3-1. Az ajkai csapat megérdemelten nyerte meg a találkozót. FC Ajka – BFC Siófok 3-1.

Kis Károly: – Úgy gondolom, hogy egy jó csapatot sikerült legyőznünk, helyenként látványos játékkal. Nagyon érdekesen kezdődött a mérkőzés, hiszen az elején rögtön két óriási ziccert hibáztunk, ami megbosszulta magát. A csapatot nem törte meg a bekapott gól, lendületes játékkal megérdemelten nyertünk.

Domján Attila: – Fizikális meccs volt, az ajkaiak sokkal jobban alkalmazkodtak a körülményekhez. A játék képe alapján megérdemelt hazai győzelem született.