Hat meccses győzelem sorozatban

Kecskeméten léptek pályára női kosarasaink az NB1/B csoport 16. fordulójában. A házigazdák a tabella utolsó szekciójában foglaltak helyet a mérkőzés előtt, míg a vendégek továbbra is a dobogó legalsó fokán.

Székely-Horváth hárompontosával indult a mérkőzés, az előnyt később növelte Balsay, Szabó és Zsovár is. Rónaszéki Szilvia tanítványai semmit se bíztak a véletlenre, minden helyzetüket 100 százalékosan kihasználták, és a hazaiaknak esélyt sem adtak. Az első negyed végén az állás 11-25 volt.

A második játékrész változást nem hozott a Kecskemétiek bánatára, tovább nőtt a két csapat közti különbség. A harmadik negyedben visszaesett az Ajka támadása, sikertelen büntetők, sikertelen hárompontosok és több eladott labda nehezítette az előny növelését, de ezt a rövid zavart a hazaiak nem tudták kihasználni. Az utolsó negyedre azonban visszatért az első két negyedben látott ajkai teljesítmény, Szabó Bettina másfél perc alatt 6 pontot dobott. Az utolsó percekben a hazai közönségnek is lehetett szép játékban élménye, ugyanis először Burján dobott egy remek triplát, majd Urbán kétszer is, ugyanakkor ez már nem segített rajtuk.

Kecskeméti Kosárlabda Club-Ajka 50-81.