Helytállt a KK Ajka a Budai Farkasok ellen

Fotó: Gyarmati

A kézilabda NB I/B 11. fordulójában a bakonyiak a Budai Farkasokat fogadták hazai pályán.

A tavasszal még első osztályban vitézkedő fővárosiak kezdték jobban a találkozót és hat perc után 5-2-re vezettek, de a hazaiak is megérkeztek a meccsbe és a tizedik percben már 5-5 szerepelt a táblán. Ezt követően felváltva vezettek a csapatok, majd amikor az ajkaiak két gólos előnyt szereztek, akkor a vendégek edzője időt kért (11-9). A pillanatnyi szünet után a Farkasok átvették a vezetést, de a jól hajrázó bakonyiak minimális előnyt harcoltak ki a szünetre. A folytatás is hasonlóan alakult, mint az első játékrész, egyik fél sem tudott két gólnál nagyobb előnyt kiharcolni (17-18). A hazaiak kezében 22-20-as állásnál nagy lehetőség adódott, de nem tudtak élni vele, amit a fővárosiak meg is büntettek és újra egalizálták az eredményt (22-22). A hajrá roppant izgalmasan alakult, 24-24 után a vendégek ismét előnybe kerültek, az ajkaiak mindent elkövettek a pontszerzésért, de a rutinos fővárosiak már nem engedték ki kezükből a győzelmet. KK Ajka-Budai Farkasok 26-28.

Forrás: KK Ajka