Hiába tett meg mindent, vereséget szenvedett az FC Ajka

Pécs, 1300 néző. Vezette.: Kovács Imre

PMFC: Helesfay – Svedyuk (Harsányi, 67.), Rácz L., Katona L., Hadaró (Terbe, 59.) – Szeles – Nikitscher, Kesztyűs – Kocsis – Gera (Mayer, 67.), Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám.

Ajka: Horváth D. – Kovács N., Jagodics, Tar (Csizmadia, a szünetben), Csemer (Présinger, 63.) – Kenderes – Görgényi (Vogyicska, 53.), Zsolnai, Tajthy (Dragóner F., 74.), Doncsecz – Gaál B. (Sejben, a szünetben) Vezetőedző: Kis Károly.

A tizenharmadik fordulóban a tabella élén álló Pécsi MFC fogadta a 12. helyen szereplő Ajkát. A mérkőzés első negyedórája szinte eseménytelenül telt, nem kapkodtak a felek. A 22. percben Zsolnai hozta magát helyzetbe, majd lőtte az oldalhálóba a játékszert. Szűk tíz perccel később ismét Zsolnai vette célba távolról a hazaiak kapuját, de Helesfay hatalmasat védett. A 38. játékpercben a hazaiak adták be jobb szélről a labdát, majd Kocsis Bence 16 méterről lőtt a kapu bal oldalába, 1-0.

A félidei fordulást követően a sárgalapok száma szaporodott meg. Az ajkai csapat próbált folyamatosan a pécsiek térfelén kellemetlenkedni, de a támadásaik elhaltak. A 78. percben a vendégek kapusa Helesfay vágta bele az előtte álló Dragónerbe a labdát, aki rögtön kapura célzott, de a pécsi portás nagy lélekjelenléttel védett. A hajrában előbb kétszer Harsányi okozott aggodalomra okot a zöld-fehérek kapuja előtt, majd a 94. percben Kocsis vitte fel a labdát, majd jobbról becselezve lövőhelyzetbe hozta magát, azonban Horváth Dániel nagyot nyújtózkodva ütötte ki a jobb alsóba tartó játékszert. Az FC Ajka így egy gólos vereséget szenvedett a listavezető otthonában, és lecsúszott a tabella 14. helyére.

Weitner Ádám: – Nem volt ez kötelező győzelem, mert az Ajka mindig veszélyes csapat. Góllal mehettünk a pihenőre, majd a találkozó utolsó szakaszában szándékosan álltunk vissza, hogy ne kapjunk gólt. A siker soha nem elvárás, de mindig megköveteljük, hogy mindenki „haljon meg” a pályán.

Kis Károly: – Megérdemeltünk volna egy pontot, hiszen a szünet után több nagy lehetőséget is kidolgoztunk. Sajnos nem tudtuk megtörni a hazaiak jó sorozatát.