Komolyan megszorongatta ellenfelét az Ajka, de végül alul maradt

Október 21-én megyei rangadóra került sor Veszprémben, ahol a BFKA-Veszprém fogadta a KK Ajka csapatát a kézilabda NB I/B 7. fordulójában. A találkozó első tíz perce kiegyenlített játékot hozott, majd a hazaiak zsinórban négyszer is betaláltak (8-4). Tréki mester azonnal időt is kért, aminek meg is lett az eredménye, hiszen a vendégek három góllal visszajöttek a meccsbe (8-7). Ezután fej-fej mellett haladtak a csapatok (a kapusok mindkét oldalon remekül védtek), minimális előnyt a veszprémiek tudtak kiharcolni a szünetre.

A térfélcserét követően ismét a hazaiak szereztek háromgólos előnyt, de a lelkes ajkaiak egymás után négyszer is eredményesek voltak és átvették a vezetést (18-19). Ekkor a hazaiak szakvezetője, Dankovic Dinko tette le az időkérő táblát a zsűrihez, hogy rendezzék soraikat. A roppant izgalmas mérkőzésen több játékvezetői hiba is borzolta a kedélyeket, mindkét oldal joggal mérgelődött egy-két ítélet után.

A negyvennyolcadik percben 23-24-es állásnál a fiatal akadémisták négy gólt szerezve megléptek a vendégektől, akik nem adták könnyen magukat és izgalmassá tették a hajrát (27-26). Az utolsó perceket a veszprémiek bírták jobban és otthon tartották a két bajnoki pontot. A nagy lelkesedéssel küzdő ajkaiak a döntetlent megérdemelték volna, de több apróbb hiba miatt nem sikerült a bravúr.

Forrás: KK Ajka