Hosszú idő után vereség a női kosarasoknál

Január 9-én a PINKK-PVSK U23 fogadta a PVSK NKA Csarnokban az Ajka női kosárlabda csapatát az NBI/B amatőr bajnokságának 11. fordulójában. Az ajkai csapat az utolsó öt mérkőzését könnyedén nyerte.

A találkozó nehezen indult, már a 6. percben 15-9-re vezetett a hazai csapat. A negyed végén sokasodtak az ajkai hibák, amit Horváth Boglárka, illetve Szűcs Luca könyörtelenül ki is használt. Az első játékrész végén 28-12-t mutatott az eredményjelző. A második tíz percben is döcögős volt a mérkőzés, nem tudott a vendég gárda faragni a hátrányon, a hazai csapat pedig a biztonsági játékra ment rá.

Félidőben 39-28 volt az állás. A harmadik negyedben a Pécs rögtön kettő triplával kezdett, ez rányomta a bélyegét a továbbiakra is. A 24. percben már 21 ponttal vezetett a hazai alakulat. A negyed végén 56-40 volt látható az eredményjelzőn. Az utolsó negyed első három percében pontcsend uralkodott a pályán, majd Révész Luca emelt a különbségen. Az utolsó percekben ismét kétszer tripláztak a hazaiak, de különösebb jelentősége nem volt, hiszen addigra már nagyra hízott a két csapat közti különbség.

PINKK-PVSK U23- Ajka 70-49.