Idegenben szenvedett vereséget az FC Ajka

A Merkantil Bank Liga 3. fordulójában az újonc Kecskeméti TE fogadta az FC Ajka csapatát a Széktói Stadionban közel 1000 néző előtt. Az lilák múlthéten 5 gólt vágtak a Soroksárnak, és könnyedén győztek 5-2-re, míg az Ajka hazai pályán 1-1-es döntetlent ért el a Siófok ellen.

A kecskeméti kezdőben helyet kapott az Ajkáról nemrég eligazolt Tóth Barna, így volt akiben hűen égett a bizonyítási vágy. Ajkai részről pedig a friss igazolás, Dragóner Filip kapott lehetőséget Kis Károlytól.

A mérkőzés első komolyabb helyzetére 7 percet kellett várni, ekkor az ex-ajkai játékos, Tóth Barna került ziccerbe, de a kapu helyett a kapust találta el. Egy perccel később ismét hazai roham következett, melynek végén Lukács lőtt a kapu mellé. A 15. játékpercben Dragóner csúsztatta meg a labdát fejjel, nem sokkal haladt el a próbálkozás a kapu felett. Fél óra játék elteltével aztán megtört a jég, egy kontra végén Gaál passzából Dragóner talált be, így első ajkai mérkőzésén megszerezte az első gólját a volt korosztályos válogatott játékos, 0-1.

Az öröm nem tarthatott sokáig, a 36. percben egy kecskeméti beadás után a vendégek kapuja előtt kószált a labda, majd Rjasko 5 méterről vágta be azt hálóba, 1-1. Félidőre tehát döntetlennel vonulhattak a felek. A második játékrész elején óvatoskodtak a csapatok, majd egymásnak estek. A 61. percben Tóth pöckölt a kapu mellé, majd a 67. percben egy vendég próbálkozás halt el egy lilamezes védőben. A 70. percben a hazaiak jutottak szöglethez, Nagy szögletét Belényesi értékesíteni tudta fejjel, 2-1. A mérkőzés utolsó részében kitámadt az FC Ajka és mindent megtett egy lapra feltéve. A 93. percben azonban ismét az ajkai hálót zörgették meg a lilamezesek. Tóth csúsztatott Lukács elé, aki Horváthot lecselezve könnyedén lőtte be a ziccerét. Kecskeméti TE – FC Ajka 3-1.

Szabó István: – A mérkőzés elején komoly helyzeteink adódtak, mégis az Ajka szerzett gólt, ami okozott pici káoszt, de a sorok rendezése után megérdemelten egyenlítettünk. A csapat lelkierejét és szenvedélyét mutatja, hogy fordítottunk. Kellett ehhez a nagyszerű közönségünk is a csapatmunka mellett.

Kis Károly: – Annak ellenére, hogy vezetést szereztünk, a hazaiaknak voltak lehetőségei, amit átvészeltünk valahogy. A kontráinkban megvolt a veszély, de a hazaiaknak jóval több helyzetük volt. Vezetésük után mindent feltettünk egy lapra, ebből kaptuk a harmadik gólt. Egyelőre keressük a legjobb összeállításunk, de minél előbb meg kell találnunk.