Izgalmas csata végén győztek női kosarasaink

Február 2-án rendezték a női kosárlabda bajnokság 14. fordulóját. Csapatunk a PTE-ÁOK Mozgástani Intézet csarnokában csapott össze a tabella negyedik helyén álló PINKK SE-vel. Mivel mindkét csapat dobogó esélyesként van számon tartva, ezért igazán kiélezett meccsre volt kilátás.

Az első pontokat Szabó Bettina szerezte meg közeli próbálkozásból, ám hamar jött a válasz Jáhni Zsófia révén. Majd másfél perc sikeres kosár nélkül telt, de ennek Zsovár véget vetett. Előbb egy sikeres középtávoli dobással, később pedig egy hárompontossal sikerült növelni a különbséget 5 pontra. A hazaiaknak rövid ideig sikerült visszatérniük a játékba. 6-7-es állásnál kifejezetten izgalmas percek következtek, de az Ajka rutinos játékosai kihasználták  a lehetőségeiket a negyed végén, ezáltal már 14:23 volt a javukra.

A második játékrészben mintha felcserélődtek volna a szerepek. Az eddig remeklő Ajkának szellős lett a védelme, a dobásaik kimaradtak. A pécsi játékosok pedig minden tudásukat elővéve először kiegyenlítettek, majd vezetést szereztek Vári Zita révén. A félidőben 39-35-öt mutatott az eredményjelző.

A nagy pihenőt követően kedvezőtlenül kezdődött a harmadik játékrész a hazai gárda javára. A 21. percben Mányoky Judit, a 22. percben pedig Zsovár Orsolya hárompontosa frusztrálta a hazai csapatot és a drukkereket egyaránt. A negyed közepén ismét Zsovár vetette észre magát egy hárompontossal, és Kalocsai Dorina szintén sikeres távoli próbálkozásával immáron 6 pont volt a két együttes között. Az utolsó előtti negyed végén azonban hazai oldalon Pucz Eszter tartotta életben a reményeket távoli sikeres dobásával. 48-52-vel fordulhattak az utolsó negyedre a csapatok.

A vége előtt 5 perccel még a hazaiak át tudták venni a vezetést 4 ponttal, de a végére kiütközött a rutinbeli különbség és az Ajka is elszántabban játszott, így az utolsó másodpercekig éles csata zajlott, de az Ajka megőrizte idei veretlenségét és újabb szép diadalt aratott.

PINKK SE-Ajka 73-75. Ezzel a győzelemmel továbbra is magabiztosan áll az Ajka 14 csapatos bajnokság 3. helyén.