Jól indult a szezon az asztaliteniszezőknek

Egy év versenyszünetet követően rendezték meg augusztus 17-19 között a Budapest Bajnokság – Országos Ranglistaversenyt, amelyen az Ajkai Asztalitenisz SE versenyzői tovább öregbítették a város jó hírét. Az ajkaiak 8 sportolót neveztek, voltak, akiknek ez volt az első versenyük, de máris megmutatták, hogy érdemes lesz figyelni rájuk. A nyári, percre pontosan kidolgozott felkészülés remekül sikerült, de izgultak, hogy ez mire lesz elég, no meg hogy a gyerekek mennyire tudják majd kezelni az egész helyzetet, legyőzni félelmeiket, izgalmukat és rutintalanságukat, mert hát mégiscsak a legelső országos versenyük.

Az U11-es fiúknál Kázmács Bence  egészen a nyolcaddöntőig menetelt. Az U13-as fiúk versenyén már a többiek is csatlakoztak Bencéhez. Takács Mátyásnak és Mátyás Gergőnek komoly esélye volt a csoport elsőségre és a főtáblára feljutni. A kettő fiatal, Marsi Ármin és Kázmács Bence csoportjában volt 1-1 jelenleg jobb és idősebb ellenfél, Bíró Patriknak pedig, élete legelső versenyén a tapasztalatszerzés volt az elsődleges.

A lányoknál 3 játékos indult, egy csak újonc korcsoportban, másik újonc és serdülőben, harmadik pedig csak ifjúságiban. Vörös Zsóka volt az első versenyző, akinek konkrétan csak egy poénon múlott a bravúr, a főtáblára jutás. Kiss Csenge egészen a nyolcaddöntőig menetelt, ahol aztán a verseny győztese állította csak meg. Az egyel feljebb lévő, serdülő korcsoportban is egészen a nyolcaddöntőig jutott, itt már előremutatva, a főtáblán már végre okos és magabiztos játékot játszva.

Csenge a nyáron ismét részt vett a bajor válogatott edzőtáborában, valamint egy szombathelyi edzőtáborban, az ott elsajátítottak látszottak a teljesítményén.