Kék séta Rendeken

Az Autizmus Világnapja alkalmából kékbe öltöztek az ajkarendeki óvodások és  a dolgozók majd saját készítésű kék madarakkal rövid sétát tettek a településrészen, hogy ezzel is kifejezzék szolidaritásukat. A kék madár szimbolikus jelentéssel bír, hiszen jelzi a boldogságot, a kalitkája pedig az emberi szív.

A világnaphoz társított kék szín az óvoda  dekorációjában is megjelent. Az ajkarendeki Regenbogen Német Nemzetiségi Óvoda nevelőtestülete már az intézmény névválasztásakor elkötelezte magát az elfogadás, a tolerancia, az empátia mellett. A szivárvány a sokszínűséget szimbolizálja számukra, amely valamennyi gyermekben, felnőttben egyaránt megtalálható.

Az ENSZ április 2-át az Autizmus Világnapjának jelölte ki azzal a céllal, hogy felhívja a világ figyelmét az autizmusra, az autizmus spektrumzavarra, amely tízmilliókat érint a Földön. Pék Zsuzsanna intézményvezető elmondta, hogy fontosnak tartják, hogy a gyermekek ne csak ismeretekkel gyarapodjanak, hanem emberi értékekkel is gazdagodjanak. Ezért a óvodában már évek óta inkluzív nevelés* folyik, felvállalva annak minden szépségét és nehézségét. Az ép és a sajátos nevelési igényű gyermekek együttnevelésével olyan értékeket közvetítenek már az óvodába lépés első pillanatában a kisgyermekek számára, amelyek ebben a korban a legtermészetesebb módon épül be a személyiségükbe. Az empátia születésünktől fogva fejlődik, változik, éppen ezért nagy a felelőssége a családnak és az óvodának, hogy a gyerekek mit tapasztalnak a körülöttük lévő világban. 

*Az inklúzió fogalma tágabb értelemben az adott közösségben lévő egyének sokszínűségének és bárminemű különbözőségének elfogadását és megbecsülését, és ezen keresztül az esélyegyenlőség biztosításának egyik legerősebb szintjét jelenti. Inkluzívnak tekinthetünk egy társadalmat, egy közösséget vagy egy intézményt is.

 

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply