Keményen küzdöttek a kézilabdázók

A feljutási célokat dédelgető győriek otthonában lépett péntek este pályára a KK Ajka csapata a férfi kézilabda NB I/B 3. fordulójában. A sérülésekkel küzdő vendégek enyhén, tartalékosan, de nagy akarattal kezdték a mérkőzést, a hazaiak csupán a félidő közepére tudtak három gólos előnyt szerezni, amikor is Velky Péter letette az időkérő tábláját a zsűriasztalra (8-5). A pillanatnyi szünet jót tett az ajkai fiúknak, akik fegyelmezett játékkal a szünetig minimalizálták a különbséget. A pihenő után öt percnyi játékot követően a vendégeknek sikerült az egyenlítés (17-17). Ekkor a vendéglátók is "felébredtek", újra megléptek három góllal (20-17), de a nagy szívvel küzdő KK Ajka nem adta fel a küzdelmet (24-23). Tíz perccel a vége előtt a győriek edzője is időkéréssel reagált, aminek köszönhetően újra biztosabb lett a hazai előny (26-23). A hajrában mindent megtett az ajkai csapat a pontszerzés érdekében, de a rutinos ETO már nem engedte ki kezéből a győzelmet, így a lefújást követően ők gazdagodtak két ponttal. A tartalékos KK Ajka dicséretesen küzdött ezen az estén, végig megnehezítette az NB I-es célokról álmodozó győriek dolgát. Győri ETO – KK Ajka 28-25 (14-13).

Forrás: KK Ajka