Kettőből kettő

Archív fotó a hazai, Kazincbarcika elleni találkozóról (Fotó: Györkös)

A Kolorcity Kazincbarcika csapatát fogadta az FC Ajka az OTP Merkantil Bank Liga második fordulójában. A mérkőzést eredetileg Kazincbarcikán kellett volna megrendezni, azonban a borsodi együttes kérte a pályaválasztási jog felcserélését.

A zöld-fehérek és a kék-sárgák is jól kezdték a bajnoki rajtot, a hazaiak a Győrt tudták legyőzni, a barcikaiak vendégként pedig bravúros 1-1-es mérkőzést játszottak a bajnokság egyik fő esélyesével, a Vasassal. A mérkőzést az FC Ajka nyerte és ezzel a győzelmével a tabella második helyére ugrott.

A szerdai meccsre 2000 néző volt kíváncsi, legtöbbjük ajkai, de a vendégszektorban is jónéhány szurkoló foglalt helyet. Az első találatra 11 percet kellett várni. Egy jobb oldali szabadrúgást követően Krausz Raul-Zoran csukafejessel szerezte meg az előnyt a barcikai csapat javára, 0-1.

Szinte még a gólöröm hatása alatt voltak a vendég drukkerek, amikor a 14. percben Fótyik hibáját kihasználva Nagy Krisztián labdát szerzett, és a kapus mellett hálóba talált. 1-1. A gól után még nagyobb lendületbe kapcsolt a Kis Károly vezette FC Ajka.  Előbb Nagy Krisztián, majd Csizmadia megindulásánál kellett résen lennie a vendég kapusnak.  A félidő végéig az ajkaiak voltak látható fölényben, de újabb találat már nem született.

Fordulás után szinte azonnal veszélyhelyzetet tudott teremteni az Ajka. A védők közül Nagy Krisztián ugrott ki, de az utolsó pillanatban hárítani tudtak a barcikaiak. Szűk negyedórával később, a 63. percben Kovács Nikolasz látta meg a beinduló Nagy Krisztiánt, aki egy nagyszerű szólóval két védőt és a kapust is maga mögött hagyva küldte a kapuba a labdát. 2-1.

A mérkőzés folytatásában a játékvezető a 80. percben még kiosztott egy piros lapot is, Heil-t állította ki Derdák Marcell. Az Ajka a 91. percben döntötte el végérvényesen a három pont sorsát. Ekkor Irimiással szemben szabálytalankodtak a vendégek büntető területen belül. A megítélt tizenegyest magabiztosan értékesítette Zamostny BalázsFC Ajka- Kolorcity Kazincbarcika SC 3-1.

Kis Károly: A Kazincbarcikából mindenre kiterjedően felkészültünk, de a gólt mégis szabadrúgásból szerezték. Szervezett csapat ellen gyűjtöttük be a három pontot, és köszönjük, hogy a szurkolóink ma is szép számmal velünk voltak. Egységesek vagyunk, és egységes csapat benyomását is keltettük.

Vitelki Zoltán: Úgy éreztem, nem volt elég éles a csapat, a lényeg, hogy ezzel a játékkal is szerettünk volna legalább ponttal távozni. Sokat kell dolgoznunk még és ki kell javítani a hibáinkat. Az utazásra nem foghatjuk most, sok volt a pontatlanság és a vállalkozó kedv, ez azt eredményezte, hogy pont nélkül kell távoznunk.

Az újabb győzelemmel két forduló elteltével az ajkai csapat a tabella második helyén szerepel, 100%-os formával. Folytatás vasárnap a Békéscsaba csapata ellen, ugyancsak hazai pályán.