Levezetés helyett felpörögtek

Fotó: Sun-Dome SE

A Sun-Dome SE haladó versenyzőcsoportja legutóbb Százhalombattán járt a Fudokan Ob-n május 22-én, ahol erősebb mezőny gyűlt össze, mint amire számítottak, így az ajkai karatésokra egy amolyan „gyakorló verseny” helyett igazi izgalmak vártak az évad utolsó erőpróbáján.

Takács Miklós, az egyesület elnöke arról számolt be portálunknak, hogy nagyszerű ellenfelekkel találkoztak, ez pedig lehetőséget nyújtott arra, hogy kőkemény küzdelmekben bizonyítsanak városunk sportolói a lazulós szezonzárás helyett. A rendezvényre 21 klub mintegy 360 versenyzőjének 500 feletti nevezése érkezett. A népes mezőnyben hat Sun-Dome-os érem született.

Aranyérmet szerzett Szlotta Blanka kadet küzdelemben. Ezüsttel zárt Horváth Márton a 12 évesek, Keller Boldizsár pedig a 11 évesek között. Erdélyi Virág nyakába is a második legszebb medália került az U21-esek korcsoportjában. A dobogó legalsó fokára pedig Rózsavölgyi Patrik (kadet korcsoport) és Rózsavölgyi Pál (veterán korcsoport) állhatott fel.

– Gratulálok mindenkinek az egész évadhoz, eljött a vizsgák és a bemutatók, valamint a táborok időszaka – fogalmazott az elnök, aki szerint a nyár a pihenés mellett a felkészülés időszaka is lesz a későbbi versenyekre.