Magabiztosan nyertek a női kosarasok

Október 10-én a női amatőr NBI. Piros csoportjának 3. fordulójában az Ajka az NKA Universitas PEAC csapatával mérkőzött meg. A vendégek az első két fordulóban nem találtak legyőzőre, míg az Ajka egy győzelemmel és egy vereséggel indította a bajnokságot.

A találkozó egy vendég hárompontos találattal kezdődött Bojtár Boglárkának köszönhetően, majd a második percben növelte előnyét büntetőből az NKA. Hamar reagált a kezdeti sokkra az Ajka, a negyedik percben már a fordítás is összejött Lendér Lilla révén, majd el is húzott a hazai alakulat. Az első negyed végén 26-19 volt az eredmény, Lendér ebből 13 ponttal vette ki a részét.

A második negyed, akár az első, vendég hárompontossal rajtolt, azonban a folytatás is hasonló volt az első tíz perces etaphoz és az Ajka diktálta a tempót. A 18. percben 16 ponttal vezetett a hazai csapat, de egy nagy hajrát futva szépen ledolgozott a hátrányából 8 pontot az NKA. Félidőre 43-35-ös részeredménnyel mehettek a játékosok.

A harmadik negyedben magára talált a pécsi csapat, és a 24. percben Olawuyi Adenike Olayemi sikeres közeli próbálkozásával felzárkóztak 2 pontnyira. A percek óta tartó ajkai pontcsendet Szabó Bettina törte meg. A játékrész utolsó perceiben a fáradtság hatására több labdát adtak el a vendégek, és több kísérletet is elrontottak, a hazai oldalon ezeket a perceket kihasználták. Az utolsó negyedre 60-54-el fordulhattak a felek. A bakonyi csapat gyűjtögette a pontokat, és növelt a különbségen, így a Pécs a hárompontos próbálkozásokba menekült, kevesebb sikerrel. Az utolsó kilenc percben tíz sikertelen triplázási kísérlete volt a baranyai gárdának, így nagyobb arányú vereségbe szaladt bele.

Ajka – NKA Universitas PEAC 83-65.