Marica grófnő sikere

A bérletes színházi előadások sorában március 5-7. között a Nívót Produkció Marica grófnő című előadását láthatta az ajkai közönség, Kálmán Imre csodálatos dalaival. A produkció mindhárom este hatalmas sikert aratott.

A Csárdáskirálynő Kálmán Imre legtöbbet játszott műve, de a Marica grófnő a legizgalmasabb és a legkedveltebb. A történet a szerző egyik legromantikusabb operettje, melyet sok-sok bonyodalom és félreértés fűszerez. A  családi vagyonának nyakára hágó, gróf Endrődy-Wittenberg Tasziló szégyenében Erdélyben, a Decsényiek ősi birtokán vállal gazdatiszti állást, Török Béla álnéven. Minderről mit sem tudva, egy szerelmi csalódástól feldúltan érkezik haza Bécsből a birtok úrnője, Marica, hogy eltemetkezzen a vidéki magány csendjében, mert minden kérőjében hozományvadászt lát. Ezért  elhíreszteli, hogy jegyese lett egy Zsupán Kálmán nevű bárónak. Közben persze felbukkan a Marica által csak kitaláltnak vélt Zsupán, aki Tasziló jó barátja, természetesen ő is  álruhában. Arra azonban senki sem számít, hogy beleszeret barátja húgába Lizába, aki persze mit sem ért az egészből. A sztorit egy útjáról eltérített levél, a “segítőkész” barátok és rokonok ténykedése bonyolítja, és természetesen elmaradhatatlan a lélekből szóló gyönyörű hegedűszó.

A Nívót Produkció előadásában Kálmán Imre csodálatos dalai élőzenei kísérettel csendültek fel a Kálmán Szimfonietta Zenekar közreműködésével mindhárom este. Olyan dalok, mint a Szép város Kolozsvár, vagy a Hej, cigány, és a Ringó vállú csengeri violám, melyeket  Marica grófnő színpadra álmodott alakján keresztül ismert meg a magyar közönség 1924-ben, és dúdol azóta is töretlenül mindenki,  ha csak egyszer hallotta is. Csodaszép duettek és szólók jellemzik a darabot. Marica (Vörös Edit) és Tasziló (Domoszlai Sándor) míg egymásra találtak, addig számtalanszor varázsolták el hangjukkal a közönséget. Liza (Teremi Trixi) és az álruhás Zsupán Kálmán (Kiss Zoltán) kettősét is visszatapsolta a közönség, miközben a szerző dalról dalra vezette  végig a nézőket a legkülönfélébb zenei stílusokon, a csárdástól a keringőn át a simmy-ig, a foxtrottig.

Eközben természetesen a szerelmesek is színt vallanak egymásnak, így boldog véget ér a kalamajka,  a nézőknek is megadatik a remény, hogy meg lehet találni az igaz szerelmet, és van kiút a legkilátástalanabb helyzetből is. Már ha szükség van erre az üzenetre egyáltalán a felhőtlen kikapcsolódáson és szórakozáson túl.

V.H.A.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply