Megállíthatatlanok

Május 27-én felnőtt női kosarasaink léptek pályára az amatőr NBI/B 30. fordulójában a Csata DSE ellen. Hatalmas küzdelemre volt kilátás, mivel a két együttes rendre nagyokat játszik egymással. Ami az ajkaiak mellett szólt a mérkőzést megelőzően az az, hogy tízes győzelmi szériával állhattak parkettára.

A vendégek kezdtek jobban, Toman Petra rögtön egy hárompontossal adta meg a meccs alaphangját, majd Gyöngyösi Janka emelt a DSE előnyén. Ajkai részről Szabó Bettina és Kalocsai Dorina azonban hamar kiegyenlítette az eredményt. Az első negyed utolsó perceiben inkább a vendégek voltak pontosak és fegyelmezettek, így az ő akaratuk érvényesült jobban (10-17).

A második negyedben Rónaszéki Szilvia tanítványai magukra találtak, és előbb az egyenlítést harcolták ki, majd pedig a negyed utolsó másodperceiben a vezetést is. Félidőben 31-29 volt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed elején egyenlített a DSE, ugyanakkor a végére már nem bírták szusszal, amit az Ajka ki is használt. Kalocsai, Shirian, Szabó és Lendér egymás után szórta a pontokat, amire nem érkezett válasz. Az utolsó negyed második felében megpróbált felzárkózni a vendégegyüttes, ugyanakkor idő hiányában ez nem sikerült. Zsinórban a tizenegyedik mérkőzését húzta be az Ajka.

Ajka – Csata DSE 59-56.