Megye bajnokság olimpiai bajnokkal

A lőtér idei legjelentősebb versenyét tartották július 29-én, amikor a Veszprém Megyei Sportlövő Szövetség 2017 évi Megye Bajnokságát rendezte meg az Ajkai Technikai Tömegsport Egyesület.

A verseny minősülési lehetőséget biztosított a sportlövők számára. Alkalom nyílt a sportbaráti kapcsolatok ápolására és a bajnoki címeket is odaítélték. Sportegyesületi tagok, klubfegyverrel és az egyéni fegyvertartási engedéllyel rendelkező versenyzők vehettek részt a bajnokságban.

A rendezvény rangját emelte Varga Károly, az 1980-as moszkvai olimpia első magyar olimpiai bajnoka, aki a kisöbű sportpuska 60 lövéses fekvő helyzetű versenyszámát világcsúccsal megnyerte. Jelenleg ő a Veszprém Megyei Sportlövő Szövetség elnöke.

A háttérben Szellem Tamás az egyik lövészetvezető ügyel a szabályok betartására

Az egyéni versenyt négy számban hirdették meg. Kisöbű standard puska 30 fekvő, nyílt irányzékú kispuska 30 fekvő, valamint központi gyújtású pisztoly 20 pontlövés és sportpisztoly 20 pontlövés kategóriában mérhették össze célzó képességüket a résztvevők.

A kisöbű standard puska 30 fekvő lövészetében Nagy Ádám nyert 260 köregységgel, aki az MTTSZ Területi Klub zirci versenyzője. Második Gazdig Olivér, harmadik Takács Géza lett, ők mindketten a Crimebox Lövészklub veszprémi versenyzői.

A nyílt irányzékú kispuska 30 fekvő helyzetű versenyében Varjas József 248 köregységgel, a zirci MTTSZ Területi Klub versenyzője diadalmaskodott. Második a lepsényi Maár Attila, harmadik a szintén zirci Vágenhoffer Dávid lett.

A központi gyújtású pisztoly 20 pontlövéses versenyben 177 köregységgel Sass László, az Écs Községi Lövész Klub versenyzője célzott a legjobban. Második Biczó László, harmadik Nagy Tibor lett. Mindketten az Ajkai Technikai Tömegsport Egyesület versenyzői.

A sportpisztoly 20 pontlövéses kategóriában Sass László écsi versenyző 174 köregységgel nyert. Kiss Sándor, a kapuvári Bázis Lövész Egyesületből lett a második, míg harmadik helyezést Varjas József zirci sportlövő ért el.

A helyezetteknek az érmet és az oklevelet Varga Károly, a megyei szövetség nevében, Péntek Vendel pedig az ajkai klub részéről adta át. A lövészet vezető versenybírója Varjas József gondoskodott a versenyzés tisztaságáról. Az értékelést Németh István és Péntek Vendel végezte. A lövészetvezetők Szellem Tamás, Dobrovits Zsolt és Biczó László voltak.

Az Ajkai Technikai Tömegsport Egyesület vendégül látta a résztvevőket egy adag halászlével

Minden versenyzőt, résztvevőt vendégül látott a rendező klub egy adag halászlével, amely Buzás Lajosnak, a helyi klub egyik támogatójának volt köszönhető. Péntek Vendel elnök örömét fejezte ki, hogy az öt óra hosszat tartó megmérettetésre 32 versenyző érkezett, amely meghaladta a tavalyi részvételt. Továbbá a hat ajkai sportlövő eredményesen szerepelt, közülük két lövő a képzeletbeli dobogóra is felállhatott.