Nem kegyelmeztek az ajkai kézilabdázók

A kézilabda NB I/B-ben szereplő KK Ajka hazai pályán fogadta szombat este a kiesés elől menekülő Kecskemétet. Lendületesen kezdte a találkozót a több sérültjét nélkülöző hazai csapat, egymás után négyszer is betaláltak, de a vendégek felébredtek és 5-3-ra felzárkóztak. Ekkor volt utoljára szoros az állás, ugyanis az ajkaiak Tóth és Gyene góljaival a félidő közepére hétre növelték a különbséget, amikor a kecskeméti edző időt kért (11-4). A hazaiakat ez sem zökkentette ki a játék ritmusából, akik a szünetig szinte eldöntötték a két pont sorsát. A térfélcsere után is hasonló volt a forgatókönyv mint az első játékrészben, az ajkaiak feszes védekezése után könnyű gólokat szerezve növelték előnyüket (30-12). Velky edző valamennyi játékosának lehetőséget adott, akik gólokkal hálálták meg a bizalmat. A hazai közönség jól szórakozott ezen a délutánon, az ajkai fiúk Breuer és Ernei vezérletével szép játékkal örvendeztették meg a nagyérdeműt (35-15). A roppant sportszerű mérkőzésen sok sebből vérző vendégek ellen magabiztos, nagyarányú győzelmet aratott a Velky legénység. A játéknap után a KK Ajka továbbra is a szorosan tapad a középmezőnyhöz és a nyolcadik helyről várja a folytatást. KK Ajka-Kecskemét 40-17 (21-6).

Forrás: KK Ajka