Papírforma a 18. fordulóban is

Női felnőtt kosarasaink a debreceni DEAC DSI csapatát fogadták a Bakony Sporttelepen február utolsó napján. A találkozó favoritja toronymagasan a Veszprém megyei csapat volt. A vendég együttest sok egyéb tényező is sújtotta.

A debreceni csapat vezetőedzője Kovács Imre csupán 6 játékossal vágott neki az ajkai túrának, tehát egy cserével. Az első negyedben már hatalmas különbség rajzolódott ki, Szabó Petra 8 ponttal vette ki a részét a 25-9-es részeredményből. A második negyedben sokat rontottak a hazaiak, Balsay Rita három percen belül négyszer adta el a labdát, a dobások pedig nagyobb százalékban elkerülték a gyűrűt, ennek ellenére 13-8 volt a negyedben szerzett pontok száma, így a félidőre 38-17-el vonulhattak a csapatok.

A harmadik negyedben aztán ismét az első játékrészben tapasztalt játékot lehetett látni a hazai csapaton, gyönyörű labdaszerzések és 100 %-os ziccer kihasználás jellemezte a játékrészt, a negyed legjobb dobója 10 ponttal Szabó Petra volt ismét. Az utolsó játékrészre 65-22-vel fordultak a felek, a mérkőzés győztese felől nem volt kétség. Három percig pontcsend volt, majd Szabó Bettina villantott egyet. Elvétve akadtak szép akciói a hajdúsági csapatnak, de csökkenteni a hátrányon már nem tudtak. Ajka-DEAC DSI 81-33.