Pénzt csalt ki, börtönbe kerülhet

Jól ismert vállalkozó pénzt kért kölcsön üzleti tervei megvalósításához, amiből végül semmi nem lett. A károsultak bottal üthetik millióik nyomát. Az ítélet nem jogerős.

Az ajkai Sz. J. 2013 elejétől 2015 nyaráig annak a kft.-nek volt az ügyvezetője, amelyik fa nagykereskedelemmel foglalkozott. Ez idő alatt rendszeresen kért kölcsön pénzt ismerőseitől. Első áldozatától ötmillió forintot vett át, hogy erdőterületet és gépkocsit vásárol. Ebből nem lett semmi, viszont visszafizetett 1,8 millió forintot, valamint a sértett kapott tőle hat köbméter fát.

Aztán sorra húzta le ügyfeleit a jól ismert mesével: erdőt vásárol, majd a kitermelt fa meghozza a busás hasznot. Az egyik károsulttól hatmilliót kapott, de csak 500 ezret adott vissza. Mások rosszabbul jártak, mert egy fillért sem láttak a pénzükből.

Egy veszprémi férfitől hárommilliót vett át fa vásárlása ürügyén, ám a legnagyobb tételt attól a befektetőtől kapta, aki 8,3 millió forinttal támogatta a vádlott elképzeléseit. Neki azt ígérte, hogy a kölcsön után heti 200 ezer forint osztalékot fog fizetni. Őt is becsapta. Jellemzően mindenkivel úgy kötött szerződést, hogy egy év múlva visszafizeti a summát.

Sz. J. a tárgyaláson azt állította, hogy a becsapott férfiak keresték meg őt, azzal, hogy pénzüket befektetik nála. A sértettek éppen az ellenkezőjét állították…

Elfogultság miatt az ügy végül a tapolcai bíróság elé került, ahol a tárgyalássorozat 2020 augusztus végén kezdődött, s ez év július elején zárult. Az 59 éves Sz. J-t nagyobb kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntette miatt három év börtönre ítélték, valamint meg kell térítenie két illető kárát. Mások polgári jogi igényét egyéb törvényes útra utasították.

A döntés nem jogerős, mert a vádlott és védője fellebbezett a döntés ellen.

(n. g.)

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply