Pólósainknak az ezüst is úgy csillog, mintha arany lenne

Együtt az ajkai tábor (csapat és szurkolók) Fotó: SzR.

Küzdelmekkel teli napon vannak túl a Cápa Vízilabda Klub ifi játékosai ugyanis a Dunántúli Vízilabda Liga felsőházának utolsó fordulóját tartották ma Győrben, ahol hálószaggató gólokat, óriási védéseket és a felfokozott hangulatot is megtapasztalhatta a közönség, valamint a játékvezetés. Az ajkai vízilabdások szurkolótábora igazi fesztiválhangulatot és örömünnepet varázsolt a kisalföldi településre. Portálunk is a szurkolói busszal utazott, így minden titokra fény derült.

Délelőtt a Városi Strand parkolójában gyülekeztek a szülők, barátok és barátnők, hogy igazi tömegként lelkesítsék vízilabdázóinkat a DVL ifi bajnoksásának utolsó játéknapján. Pfaff Péter és Bujtás Balázs edzők egyenpólókat hoztak, hogy még egységesebbé tegyék az ajkai jelenlétet a győri uszodában. A buszon igazi „osztálykirándulás hangulat” uralkodott, nevetésből és közös éneklésből sem volt hiány az utazók legnagyobb örömére. Így hangoltak a Cápák a Vác, illetve a Pécs csapata elleni sorsdöntő mérkőzésekre.

Délben már a medence mellett harsant a játék kezdetét jelző sípszó, pólósaink tehát nem késlekedtek, belevetették magukat az igazi küzdelembe a váciakkal. Jelzés értékkel egyből dobtak egy gólt, csakhogy megalapozzák az uszodában is a hangulatot. Az ellenfél is villantott, így lett 1:1. Az első negyedben nem is esett több találat, mindkét fél kezdte átérezni a felelősség súlyát, hogy itt bizony nem mindegy ki győz.

A második játékrész elején ide és oda is esett egy-egy gól, majd zsinórban két büntetőt is értékesítettek az ajkaiak. Kaszás Barnabás, az ajkaiak kapusa ezúttal is hozta a formáját, több szép védést is bemutatott a jelenlévőknek, a félidőre tehát 4:3-as ajkai vezetéssel indultak a csapatok. A harmadik negyedben az ellenfél nem jutott szóhoz, pólósaink viszont hármat is vágtak a Vác kapujába (7:3). Az utolsó hajrában már zúgott a taps és a szép volt fiúk, amit a Cápák 8:5-ös eredménnyel háláltak meg szurkolótáboruknak.

A Pécs elleni mérkőzésen az idegek és az indulatok is pattanásig feszültek, ami nem is csoda, hiszen a találkozó győztese „vitt mindent”, vagyis zsebelhette be a bajnoki aranyat. Ez a stressz nem tett jót az ajkai csapatnak, amit a néhol megkérdőjelezhető bírói döntések és a kimaradt ziccerek, helyzetek tovább erősítettek. Valahogy megtört a lendület, amit a Baranya megyeiek présgép módjára igyekeztek is fenntartani. A hullámvölgyből nem sikerült kikeverednie az ajkaiaknak, így 13:4-re elvesztették a mérkőzést, ám a vastaps és a lelkesítés mégis nekik szólt az uszodában, elvégre a korábbi években még a második hely is távoli célnak tűnt csupán, most pedig az első is közel volt. Pfaff Péter vezetőedző a medencében kötött ki, amit üdvrialgás fogadott. A szurkolótábor az eredményhirdetés alatt hihetetlen erejű buzdítással és tapssal köszönte meg a Cápák éves kitartó munkáját, így az ajkai ezüst talán még szebben csillogott, mint a pécsi arany. A hazaúton pedig folytatódott mindaz, ami reggel elkezdődött. Szép volt Cápák, Ajka büszke lehet rátok!