Remekelt a kapus és ez döntőnek bizonyult

Békés megyébe látogatott a KK Ajka a felnőtt férfi kézilabda NBI/B. 2. fordulójában. Hosszú utazást követően állhatott pályára az ajkai csapat,ennek ellenére jól kezdte a mérkőzést Tréki Tamás alakulata.

Remek védekezés után Bonyhádi góljainak is köszönhetően kilenc perc után 3-7 szerepelt a táblán. A békésiek nehezen találtak rést az ajkai falon, a huszadik percre tudták kiegyenlíteni a találkozót (11-11), majd a félidei hajrában sikerült kétgólos előnyt szerezniük. A pihenőt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyik fél sem tudott meglépni a másiktól (18-17;20-21).

A békésiek kapusa nagyszerű napot fogott ki, kitűnő védéseinek köszönhetően az utolsó tíz percben sikerült a vendéglátóknak elhúzni az ajkaiaktól (28-24). A KK Ajka fiai mindent elkövettek, hogy faragjanak hátrányukból, de a rutinos hazaiak megőrizték előnyüket. Az ötven percig kiélezett mérkőzésen a hazaiak kiváló kapusteljesítményüknek köszönhetően szerezték meg a két bajnoki pontot.

Békési FKC – KK Ajka 31-26(15-13)