Segítő kezdeményezés az egészségügyi ellátásban – korszerű műszereket kapott a sebészeti osztály

Dr. Antal Géza, a balatonfüredi „NaturMed Centrum” Egészségügyi és Szolgáltató Kft ügyvezető igazgatója, a véna kimutatására rendkívül alkalmas eszközöket, úgynevezett véna scannereket adományozott az ajkai Magyar Imre Kórház Sebészeti Osztályának. Az egészségügyi szaktudás fejlesztését szolgáló négy értékes műszert dr. Chanis William osztályvezető főorvos vette át november 10-én.

Az egészségügyi ellátást végző, nagy tapasztalattal rendelkező ügyvezető igazgatót több évtizedes, pontosabban 21 éves munkakapcsolat fűzi az ajkai kórházhoz. Így pontosan tudja melyek azok a nehézségek, amelyek megoldásra várnak a napi betegellátás során. A műszerek átadásakor felhívta a jelenlévők figyelmét arra az igen fontos tényre, hogy a vénákra vigyázni kell annak érdekében, hogy amikor szükséges, könnyen elérhetőek legyenek.

Az eszköz lerövidíti azt az időt, amit egy szakápolónak vagy nővérnek a vérvétellel el kell töltenie. Gyakran fordulnak elő olyan esetek, amikor valami miatt – okozhatja azt elhízás vagy éppen időskor – „elbújnak” a vénák, kevésbé láthatóak. Emiatt sajnos előfordul, hogy az egészségügyi szakemberek kénytelenek többször is „megszúrni” a beteget egy-egy beavatkozás alkalmával. Ennek kiküszöbölésére jelenthet megoldást a véna scanner. amely átvilágítja a vénákat, általa kirajzolódnak az erek. Az a célja, hogy így megbízhatóan, könnyedén és gyorsan elérhetővé váljon a véna. Az eszköz használata egyszerű, minimális fájdalomérzettel jár, így a betegek minőségi ellátást kaphatnak.

Dr. Chanis William megköszönte az intézmény, illetve a sebészeti osztály és a betegek nevében a korszerű műszert. Mint mondta, az eszközre már nagy szükségük volt, próbálták is beszerezni, de anyagi vonzata akadályt jelentett számukra. A finanszírozás sajnos elégtelen bizonyos területeken, emiatt drága műszereket nem tudnak beszerezni. Kiemelte, hogy az infúzió bekötése, vagy az életmentő gyógyszerek beadása is könnyebbé válik majd a használatával, ami az ápolónők munkáját is segíteni fogja.

A műszert Kínában gyártják, de Németországban hozzák forgalomba, üzemeltetéséhez elektromos áram szükséges – így hosszú élettartamú. Magyarországon nem elterjedt, egyetemi klinikákon sem nagyon fordul elő. A sebészeten kívül még több területen is hasznosan lehetne alkalmazni. Használata egyszerű, méretéből adódóan pedig egy zsebben is elfér.

Az ügyvezető igazgató arra biztatta a kórház dolgozóit, hogy jelezzék majd észrevételeiket az eszköz használatával kapcsolatban és osszák meg gyakorlati tapasztalataikat. Bejelentette, hogy a jövőben évente szeretnék folytatni az adományok beszerzését, illetve átadását az ajkai kórház számára. Célul tűzték ki, hogy az eszközt minél több területre eljuttassák.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply