Siker a kupában

A MOL Magyar Kupa legutóbbi játéknapján az FC Ajka vendégként, az Ikarus Maroshegy otthonában lépett pályára. Az összecsapást nagy érdeklődés nem övezte hazai oldalról, Ajkáról azonban utaztak szurkolók szép számmal. A vendéglátó csapat a Fejér megyei első osztályban hibátlanul áll a tabella harmadik helyén, 13-1-es gólkülönbséggel.

Jól kezdődött a találkozó, az Ajka már az első másodpercektől dominált a meccsen, így nem volt nagy meglepetés amikor Tarr Zsolt révén vezetést is szereztek a 14. percben. Az NBII gólgyárosa, Nagy Krisztián mutatta meg tehetségét, és a 40. percben megduplázta csapata előnyét. A félidőben kettőt cserélt Kis Károly vezetőedző, Zvara és Nagy K. hagyta el a pályát, helyükre Nagy I. és Lakatos érkezett. A második játékrészben is az Ajka futballozott fölényben. Rétyi megvillogtatta tehetségét, bő negyedóra alatt mesterhármast szerzett, a 65. 72. valamint a 81. percben volt eredményes. Több gól nem született a mérkőzésen, így az Ajka magabiztosan játszotta le a pályáról ellenfelét. Ikarus-Maroshegy–FC Ajka 0-5.

A MOL Magyar Kupa következő játéknapjai október végén lesznek, a sorsolás pedig október elején várható.