Sikeres évet zárt a Röpisuli Sportegyesület Ajka

A Röpisuli 2022 februárjától az Ajkai Kosárlabdacsarnokba tette át székhelyét. Az idei szezont 61 fő csapatjátékossal és 7 edzővel sikeresnek értékeli Magvas Istvánné, az egyesület elnöke. Az eltelt időszakban folyamatosan zajlottak az edzések U10-11, U12, U13, U15, U17, NB-II korcsoportos kategóriában, heti 3 alkalommal, 1,5 órában. Az edzéseken nem csak a technikai és taktikai ismeretekre helyezték a hangsúlyt a szakemberek, hanem a motoros képességfejlesztésre, és a preventív, sérülést megelőző gyakorlatok is helyet kaptak a sportágspecifikus feladatok mellett. Valamennyi edző rendelkezik szakképesítéssel, akik a licence megszerzéséhez szükséges továbbképzéseken folyamatosan részt vesznek, melyre az egyesület nagy hangsúlyt fektet és anyagilag is támogat.

A 2022/23 évadot edzőtáborral, alapozással indították, ahogy eddig minden évben. Az idei év fő célkitűzése az egyesület létszámának növelése, és az NB-II-es csapat játékosállományának erősítése. Az alapjátékosok edzéslátogatása kb. 70-80 %, iskolai és munkahelyi elfoglaltságok miatt, ami jónak mondható. A létszámproblémát a fiatalabb, tehetséges játékosok felnőtt csapatba való integrálásával oldották meg. Így van olyan sportoló, aki játszott az U17 és az NB-II versenyrendszerében is.

A bajnokságban elért eredmények tükrözik a csapatösszetételt és a hozzáállást. Az NB-II nyugat csoportban a 6. helyet érte el a csapat, ez az országos mezőny 11. helyét jelenti. Varga Péter edző dirigálta a csapatot. Az U17 és NB-II másodedzője Magvas Renáta volt. Az U13, U15, U17 bajnoki fordulók tornarendszerben zajlottak. Egy forduló alkalmával több mérkőzést játszottak a sportolók, reggeltől késő délutánig.

A 2022/23 sportévben az U17. csapat az országos mezőnyben, ahol 40 csapat szerepelt, a 22. helyen végzett Poór Tamásné edző irányításával, Az U15 korosztályban 117 csapat vett részt, ahol a 89. helyre sorolták Nimsz Katalin csapatát. Az U13 Szedresi Eszter irányításával a III. osztályban az előkelő 9. helyen zárta az évet. Az U12 III. osztály Nyugat csoportban a 2. helyen zárt. Az U12-10 csapatoknak több mérkőzése is volt az idei szezonban, felkészítőjük Berzsenyi Gabriella. A gyermekek számára nem feltétlenül az elért helyezés, hanem maga a játék a fontos. A Röpisuli Sportegyesület célja, hogy a fiatal sportolóik minél inkább megismerjék és megszeressék a röplabdázást. Céljuk továbbá, hogy tagjaik részére rendszeres testedzési és versenyzési lehetőséget biztosítsanak, röplabda sportrendezvényeket és versenyeket szervezzenek – rendezzenek, ezáltal népszerűsítve a röplabda sportot városunk lakóinak körében. A zárórendezvényen – ami a Városi Sportcsarnok VIP termében volt június 14-én – minden korcsoportból kiemelkedő edzésmunkájukért, szorgalmukért dicsérő oklevelet vehettek át az arra érdemes játékosok.