Sima győzelem a női röplabdázóknál

Január 19-én, hazai pályán folytathatták a küzdelmeket a Röpisuli Sportegyesület játékosai. A csapat ellenfele ezúttal a Szent Benedek RA volt.

A két együttes legutóbb november elején találkozott egymással, akkor hatalmas csata után az ajkai sportolóknak jött ki jobban a lépés (Szent Benedek RA – Röpisuli Sportegyesület 2-3).

A mostani találkozó valamivel simább volt. Az első játszmát 20 perc alatt magabiztosan hozta le Varga Péter vezetőedző csapata 25-17-re. A második játszmában úgyszintén a fegyelmezetten játszó hazai csapat irányította a mérkőzést, és ismét 25-17-re hozta le a szettet. Az utolsó játékrészben esélyt sem hagyva a Balatonfürednek, 14 perc alatt biztosította be győzelmét a Röpisuli 25-14 arányban. Röpisuli Sportegyesület – Szent Benedek RA 3-0.

Mestermérleg

Varga Péter: A téli szünet után nagyon készültünk a mérkőzésre. Sikerült végig koncentrálva, összeszedetten játszani, minden szituációban jól küzdő ellenfelünk fölé nőni. Gratulálok csapatomnak, főleg a szintén jól játszó fiataloknak.

Mészáros Péter: Rutinosabb ellenfelünk mind nyitásban, mind mezőnymunkában felül tudott múlni minket.

A Röpisuli Sportegyesület jelenleg a női NB II. A csoportjának a harmadik helyén szerepel. Csupán a Vasas SC, illetve a Közgáz SC és DSK előzi meg a tabellán.