Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Szigetvári Márk.
FC Ajka: Szabados – Kovács, Görgényi, Tar, Szűcs, – Tajthy (Nagy, 91.), Kenderes – Csizmadia (Molnár, 77.), Sejben (Jagodics, 77.), Doncsecz (Berzsenyi, 77.) – Gaál (Dragoner, 46.) Edző: Kis Károly
Szentlőrinc SE: Bese – Lénárt, Havas, Farkas, Csilus (Török, 72.), – Kiss-Szemán (Németh, 72.), Grumic (Szabó, 72.), Papp, Vidnyánszky, – Filipovic (Rétyi, 61.), Bányai (László, 61.) Edző: Jeremiás Gergő.
Gólszerző: Doncsecz Levete (10., 26., 58.)
A MOL Magyar Kupa harmadik fordulójában az FC Ajka felnőtt labdarúgó csapata a szintén másodosztályban szereplő Baranya megyei Szentlőrincet fogadta az Ajka Városi Sportcentrumban szombat délután. A két csapat eddig négyszer találkozott egymással, és mind a négyszer ajkai győzelemmel ért véget a találkozó, így kedvező előjelekkel várhatta a mérkőzést Kis Károly alakulata.
Lassan lendültek játékba a csapatok, az első komolyabb helyzetre 8 percet kellett várni, ekkor a vendégek kontrájából indult meg Bányai, de Tar Zsolt a lövés előtti pillanatban tisztázni tudott. A 10. percben a hazaiak vitték ígéretesen a labdát, majd Kovács Nikolasz ívelte be jobb oldalról a játékszert középre, a tökéletes ütemben érkező Doncsecz pedig öt méterről nem hibázott, 1-0. A 26. minutumban Csizmadia került lövőhelyzetbe, de a labda a felsőlécről vágódott ki. Három perccel később Doncsecz 25 méteres bombájánál volt tehetetlen Bese Barnabás, a labda nagy erővel ment a bal felsőbe, 2-0. Az ajkai csapat magabiztosan kontrollálta az első játékrészt, és ritkán hagyott lehetőséget a Baranya megyeieknek.
A második félidőben is magabiztosan járatta a labdát a zöld-fehér csapat. Az 51. percben Doncsecz, az 52.-ben pedig a csereként beállt Dragoner okozott némi riadalmat a vendég kapunál. Az 58. minutumban Dragoner került lövőhelyzetbe, Bese szépen védett, de a kipattanót Doncsecz fejelte az üres kapuba 10 méterről, 3-0. A 19 éves játékos így megszerezte profi pályafutása első mesterhármasát. A 73. percben a vendégek középpályása, Vidnyánszky vette célba Szabados kapuját, de a hálóőr nagy bravúrral tolta ki a jobb felső sarokba tartó labdát szögletre. A találkozó utolsó perceiben már több helyzet nem akadt a csapatok előtt, így 3-0-s végeredménnyel az Ajka jutott tovább a kupában.
Kis Károly: – Úgy érzem, hogy teljesen megérdemelten nyertük meg a találkozót. Tudtuk, hogy egy jól felkészített agresszív csapattal fogunk játszani. Az ellenfélnek is voltak helyzetei, de az első félidőben eldöntöttük a meccset.
Jeremiás Gergő: – Gratulálok az Ajkának. Teljesen megérdemelten nyerték meg a mérkőzést, sokkal hatékonyabban futballoztak. Az első félidőben rossz felfogásban játszottunk, és az elképzeléseink se voltak jók. Talán a második játékrészben veszélyesebbek voltunk, de nagy helyzetet nem sikerült kidolgoznunk.