Sok ajkai gyűjtött érmet a Liget félmaratonon és a kerékpáros versenyeken

Kerékpárosok és futók vették birtokba a Csónakázó-tó melletti teret, valamint az Ajkarendek felé vezető utat a hétvégén. A sportolók az ország minden tájáról érkeztek, sokan családdal, barátokkal vagy egyesületükkel. Vidám emberek mindenütt, nyoma sem volt a versenydrukknak, az izgalomnak. Voltak, akik úgy érkeztek, mindenképpen dobogóra kell állniuk, sokan viszont ki szerették volna próbálni magukat, a legutóbbi versenyhez képest mennyit fejlődtek, esetleg csak fel akarták mérni, hol tartanak edzettségben.

A szászhalombattai kerékpárosok elhatározták, éremmel kell távozniuk.
– Hatvani vagyok, mint Ajka60, csak az én nevem egy betűvel hosszabb, mondta nevetve a szombat délutáni kerékpáros időfutamra készülve Hatvani Róbert, aki már harmadszor érkezett a versenyre Szászhalombattáról egyesülete, a Sólyom Team SE néhány tagjával, valamint családjával. Elmondta, szerte az országban járnak versenyekre, de a kedvencük az ajkai, ugyanis jó a szervezés, az utak, a hangulat, a város pedig nagyon szép.

A szép emlékek mellett érmeket is vittek magukkal az előző évekből a csoportversenyen. A cél az idén is a dobogó. Ami be is jött, méghozzá a legfényesebben csillogó érem. Összetett eredményben, ahol a szombati és vasárnapi eredményeket vették figyelembe, a Sólyom Team nyert a veszprémiek előtt.

A szombati időfutamon a kerékpáros versenyt 13.10 órakor indították, ezúttal új helyszínről, a Csónakázó-tó mellől. Az indítás előtti percekben a szervezők ismertették a szabályokat. Elsőként Vargáné Kovács Zsuzsanna versenyzőt szólították a rajthoz. Az indítás percenként volt. Amint elhangzott a rajt! gurult le az emelvényről a kerékpáros, a nézők tapssal fogadták. Az első induló kategóriájában is elsőként fejezte be a versenyt. Az 1968-as születésű kerékpáros Gyenesdiásról érkezett.

Monostori Samu, a Bringajka KSE 2000-ben született sportolója K1 kategóriában másodikként ért célba, eredménye 8 perc 2 másodperc volt. Másnap délelőtt az Ajka-Pápa-Ajka versenyt is kiválóan teljesítette, így abszolút kategóriában első lett. Miután éremmel a nyakában lejött a színpadról, boldogan ment oda szeretteihez. A győzelem azért is volt számára öröm, mert az Ajka-Pápa-Ajka kerékpáros versenyen harmadszor állt rajthoz, de csak az idén jutott célba, az előző két versenyen ugyanis elesett. Az érettségi előtt álló Samutól megtudtuk, hogy két éve versenyez, szereti a rövid és a hosszú távot is, mindkettőnek más a szépsége és a nehézsége is. Édesapja, Monostori József is elindult és jól teljesített.

A Liget futóversenyen 265 indulóból 263 teljesítette az általa választott távot. A célba érők közül 150 férfi és 113 nő volt. A Liget 7 kilométeren arattak az ajkaiak, abszolút kategóriában a városi sportolók álltak a dobogó mindegyik fokán, név szerint ifj. Palkovics Tamás, Kováts György, Rostás Dani, valamint Országi Sára, Gálné Józsa Bernadett és Országi Anna Petra. Az Országi család további eredményeknek is örülhet, Máté, a legidősebb fiú korcsoportjában a harmadik lett éppúgy, mint Zsolt, az édesapa.

A félmaratonon ismét az ajkaiak bizonyították jó képességeiket, első lett Kovács Loránd, a Tovafutók sportolója, második Pechot Benjámin, a nőknél győzött Szabó Klaudia, harmadik lett Kozma Réka. A váltófutásban ismét az ajkaiak vitték a pálmát, vagyis az érmeket. Győzött Bojler és Bandája, a Tovafutók csapata, második a Vasárnapi úszóklub, a Fekete Ló floorball egyesület Ajka tagjai, harmadikak a Spartanok. A nőknél győzött a Zona run.

Két kupát ajánlott fel Jankó Ilona testnevelő tanár, sportoló minden évben azoknak a személyeknek, akik valamely téren példát mutatnak. Az idén Szigeti Ildikó futó, versenyző, szervező kapta az egyiket a sokrétű és eredményes szervező munkájáért, a másikat Országi Zsolt, eredményes futó, akinek hat gyermeke sportol és közülük a három legnagyobb, valamint az édesapa kategóriájában a dobogóra állt.

A szervező egyesület elnöke, dr. Péntek Zoltán kérdésünkre elmondta, hogy az ajkai sportolók szép eredményeket értek el. Talán a versenyek hatásának is köszönhető, hogy sokan választják a sportos életformát, egyre többen futnak rendszeresen a tó körül vagy a város más részein. A kerékpározást a város nagy részén kiépített kerékpárút segíti.

Az eredményhirdetés végén tombolasorsolást tartottak, amelynek fődíja egy márkás versenykerékpár volt.

A versennyel a szervezők  Ajka várossá nyilvánítása 60. évfordulójáról emlékeztek meg. A befutóérmék és a rendezvény logója a 60-as számot formázta.