Sokféle képzés a Pannon Egyetemen

Nyílt napot tartott a Pannon Egyetem, a továbbtanulni vágyó végzős középiskolások és más érdeklődők számára január 26-án az Ajka Kampuszon. A tájékoztatóra minden ajkai gimnáziumból és technikumból, valamint több vidéki iskolából is érkeztek. Részt vettek olyan fiatalok, sőt harmincasok is, akik régebben érettségiztek, de már úgy gondolják, hogy felsőfokú végzettséggel jobban érvényesülnének a munkaerőpiacon. Tanulni ugyanis soha nem késő. A jelentkezőknél az egyetemen nincs felső korhatár.

A tájékoztatón dr. Utasi Anett, az Ajka Kampusz és a Duális Képzési Központ igazgatója szólt arról, hogy a duális képzésben résztvevők gazdasági társaságnál dolgoznak tanulmányaik mellett, és a mindenkori minimálbér 65 százalékát kapják. Az órarendjüket úgy állítják össze, hogy az ne ütközzön a munkahelyi elfoglaltsággal.

Gál Balázs oktatási igazgató kérte, hogy mivel több változás lépett életbe a felvételi eljárás során, azokról célszerű tájékozódniuk a jelentkezőknek. A Pannon Egyetemen továbbra is többletpontot jelent a nyelvtudás, az emelt szintű érettségi, a versenyeredmények és a sporteredmények.

A Pannon Egyetem hallgatójának lenni többek között azért jó, mert széles a képzési kínálat. Az oktatás a munkaerőpiaci igényeknek megfelelő, a gyakorlati szempontokat figyelembe véve történik. A hallgatókat bevonják a kutatási és fejlesztési projektekbe, ahol nemzetközi színvonalú oktatást biztosítanak szakmailag elismert oktatókkal, kutatókkal. A magas pontszámmal felvett hallgatók az első évben egymillió forint ösztöndíjra pályázhatnak. A leendő hallgatókat a Gazdaságtudományi, a Humántudományi, a Mérnöki és a Műszaki Informatikai Kar várja.

Az Ajka Kampuszon a következő tanévtől induló új képzésről dr. Süle Zoltán dékán adott tájékoztatást.

A Pannon Egyetem 2024 szeptemberétől a munkaerő-piaci elvárásokra reagálva, programtervező informatikus felsőoktatási szakképzési szakot indít, levelező munkarendben az Ajka Kampuszon. Ennek célja, hogy olyan szakembereket képezzenek, akik képesek részt venni hardver- és szoftverrendszerek tervezésében, létrehozásában, működtetésében, szervizelésében, valamint azok fejlesztési és alkalmazási tevékenységében. A képzés kiemelkedő hangsúlyt fektet arra, hogy a diákok a tanulmányaik végére elsajátítsák a csapatmunkához szükséges együttműködési, kommunikációs és prezentációs képességeket is. A tanulmányok első három féléve során a hallgatók az alapozó informatikai ismereteken túl megismerik többek között a számítógépes alkalmazások fejlesztésének elméleti és gyakorlati tudnivalóit, beleértve a webes megoldásokat is. Elsajátítják és magabiztosan alkalmazzák a rendszerfejlesztés és tesztelés módszereit, de az informatikai rendszerek üzemeltetésének fortélyait is gyakorlatorientált megközelítésben ismerhetik majd meg. A képzés utolsó, negyedik félévében IT fókuszú vállalatoknál töltik szakmai gyakorlatukat, ahol valós környezetben alkalmazhatják a korábban elsajátított alapelveket és kompetenciákat.

Az egyetemi keretek között folyó képzés oktatói a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karának kiváló munkatársai, akik gyakorlatorientált módon segítik az informatikai ismeretek elsajátítását. A konzultációs alkalmak pénteki és szombati napokon várhatóak, amelyek során a személyes órákat az Ajka Kampuszon tartják, a konzultációk egy részét pedig online, így a hallgatók otthonról – vagy igény esetén a Kampuszról bekapcsolódva – vehetnek részt azokon.

A jelentkezés feltétele az érettségi bizonyítvány megléte. Speciális informatikus előképzettség nem szükséges.

Fontos kiemelni, hogy a jelentkezők állami ösztöndíjjal támogatott formában is felvételt nyerhetnek a Pannon Egyetemnek erre a képzésére, ahol a második félévtől – tanulmányi eredménytől függően – ösztöndíjat is kaphatnak. A képzettség megszerzése után számos informatikai munkakörben helyezkedhetnek el, például rendszergazdaként, számítógép-hálózati üzemeltetőként, informatikai és kommunikációs rendszereket kezelő technikusként, webrendszer- (hálózati) technikusként. A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karán egyaránt elérhetők a szoftverfejlesztési fókuszú programtervező informatikus, a hardverközelibb mérnökinformatikus és üzemmérnök-informatikus, továbbá a gazdasági ismereteket is tartalmazó gazdaság-informatikus alapszakok. Mindegyik alapszakon jelentős mennyiségű kreditelismeréssel folytathatják tanulmányaikat a programtervező informatikus felsőoktatási szakképzettséggel rendelkezők.

(ta)

Fotó: Gyarmati

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply