SPORTÖSSZEFOGLALÓ

Egygólos vereség a kézis rangadón
Korábbi kedvencektől búcsúztak

Az FC Ajka a Szombathelyi Haladás elleni győzelemmel köszönt el három korábbi meghatározó játékosától.

Pihenőnapot tartottak a labdarúgó NB II-ben, ám az FC Ajka így sem maradt mérkőzés nélkül, hét közben ugyanis barátságos találkozón fogadta a Szombathelyi Haladást. Az esemény egyben három korábban Ajkán futballozó játékos búcsúztatására is szolgált. Subicz Gábor 2008-2013 között erősítette a gárdát a védelem oszlopaként. 139 összecsapáson lépett pályára, ezeken pedig 14 gólt is szerzett. Ajkáról 2013-ban Ausztriába igazolt. Szabó Levente szintén ebben az időszakban rúgta a bőrt városunkban. A középpályás 138 alkalommal öltötte magára az ajkai mezt, és 26-szor talált az ellenfelek hálójába. 2013-ban Mosonmagyaróvárra, majd Balatonfüredre igazolt, jelenleg a Darnózseli játékosa a Győr-Moson-Sopron megyei másodosztályban. Mihalecz Péter hét éven keresztül erősítette az FC Ajkát, ez alatt 166 bajnoki mérkőzésen vett részt, és 69 gólt szerzett. 2010-ben és 2011-ben egyaránt 19 találatot ért el, amivel az NB II. Nyugati csoportjának gólkirályi címét is megszerezte. A csatár idén júniusban az FC Ajkából vonult vissza. A Haladás azért is vállalta a felkérést a búcsúztatásra, mert mindhárom játékos szerepelt a szombathelyieknél még Ajkára igazolása előtt. A találkozón csak Mihalecz lépett pályára az ünnepeltek közül, Subicz sérülése miatt csupán a kezdőrúgást vállalta, Szabó pedig munkahelyi elfoglaltság miatt nem tudott részt venni az eseményen. A mérkőzést egyébként az FC Ajka nyerte, amely már 3-0-ra is vezetett, ám a szombathelyiek két találattal szépíteni tudtak.

A Kristály nem a legjobb előjelekkel utazott Veszprémbe, a harmadik helyen tanyázó Balatonalmádihoz a megyei bajnokságban, hiszen az ajkaiak a legutóbbi három mérkőzésükön nyeretlenek maradtak. Ennek ellenére egy szöglet után visszaemelt labdából Bakos révén mégis a vendégek szereztek vezetést. A második játékrészben az ajkaiak növelni tudták az előnyüket, Kovács kapott szép kiugratást, amivel a kapuig „gyalogolt”, majd a hálóőrt becsapva szerezte meg a második gólt. A „hazaiak” a hajrában szépíteni tudtak, de többre nem futotta erejükből, így a Kristály mindhárom pontot megszerezte.

Női labdarúgóink edzőjük nélkül léptek pályára Nyárádon, Gyenese Csaba ugyanis az utánpótláskorú lányokkal Kaposváron szerepelt. Az ajkaiak ugyan ezúttal is nagy mezőnyfölényt alakítottak ki, de a helyzetkihasználás gyengesége miatt csupán egyetlen gólt szereztek, igaz ezúttal ez is elég volt a sikerhez, így az ajkai lányok visszavették a vezetést a tabellán.

A Le Belier a Szentgotthárdot látta vendégül a férfi kézilabda NB II-ben. A találkozó tízedik percéig felváltva potyogtak a gólok, majd a hazaiak sorozatban négyszer betaláltak és megléptek az éllovastól (9-5). A lelkes vendégek a félidő vége felé egyenlítettek, de a szünetben mégis az ajkaiak kétgólos előnyét mutatta az eredményjelző. A folytatásban átvette a vezetést a vendégcsapat, amely egy-két találattal sokáig a házigazdák előtt járt (22-24). Az utolsó tíz perchez érve már négy góllal vezetett az olykor nagyon durván, agresszívan játszó gotthárdi csapat, de a közönség által támogatott ajkaiak felzárkóztak egy gólra (27-28). A hajrá roppant izgalmasan alakult, mindkét félnek megvoltak a lehetőségei, de a kevesebbet hibázó vendégeknek sikerült megszerezni a győzelmet. A feszült hangulatú találkozón a gyengébben védekező ajkaiaknak nem sikerült megállítani a hibátlan Vas megyei ellenfelet.

Kilenc kategóriában indultak a Pápán rendezett területi versenyen a Dinamik Rock and Roll Egyesület versenyzői. Többen dobogós helyezést értek el, és pontokat gyűjtöttek a ranglista versenyben. Serdülő páros kategóriában már az első közös versenyét megnyerte a Poór DánielBárdosi Violett páros, és ugyancsak a legjobb lett a  The Core felnőtt nemzeti kis formáció. A Paradise serdülő nagy formáció a második helyen végzett. Harmadik lett a Candy serdülő kis formáció, az UPS junior kisformáció pedig a negyedik helyen végzett. Az ötödik helyen fejezte be a versenyt a children páros, Szabó Alexander és Tavaszi Katrin, a Go Girlz serdülő kisformáció, valamint a Tip Top children nagyformáció. Hatodik lett a
Chits felnőtt kisformáció.

Ajkán a Bánki Donát Iskola tornaterme adott otthont a padlóhoki területi bajnokságnak. Az eseményre öt csapat nevezett, közülük kettő a házigazdát képviselte. Az ajkai és kőszegi játékosok közül többen a válogatottban is szerepelnek. Az Olimpiát is nyert versenyzőknek apróbb módosításokkal is szembe kellett nézniük, a kis játéktér miatt a szokásos öt helyett ezúttal négy mezőnyjátékos és egy kapus lépett egyszerre a pályára. A házigazdák első csapata magabiztosan nyerte a tornát a Kőszeg és az Ajka II. előtt. Negyedik helyen Győr, az ötödiken a Kőszeg II. végzett.

Fölényes, kétszáz fás győzelemmel folytatta a menetelést az Ajka Kristály, amely ezúttal a Zalaegerszeget fektette két vállra, így továbbra is hibátlan a teke NB I-ben.

Csicsics Richárd

gyj_jatekos bucsuztato 7762
Schwartz Béla polgármester búcsúztatta a távozó legendás játékosokat Fotó: Györkös