SPORTÖSSZEFOGLALÓ (videóval)

Távolodik a bennmaradás az FC Ajkától
Pad Franciska a válogatottban remekelt

Hat tavaszi forduló után továbbra is nyeretlen az FC Ajka csapata, amely ezúttal hazai pályán szenvedett vereséget.

Az FC Ajka hazai pályán fogadta a Kisvárda együttesét a labdarúgó NB II. legutóbbi játéknapján. Az első percekben a hazaiak domináltak, majd a vendégek kerültek fölénybe. A 18. percben aztán Sowunmi remek labdával lépett ki, az ellenfél hálóőre pedig szabálytalanul állította meg, így a várdai kapust kiállította a játékvezető. Ekkor sokáig állt a mérkőzés, mivel a vendég szurkolók a partjelzőt kezdték dobálni, sőt a lábán el is találták. A húszperces kényszerszünetet követően Melczer végezte el a megítélt szabadrúgást, labdája a felső lécről vágódott ki. Az első félidő végén büntetőhöz jutottak a vendégek, amit kihasználva megszerezték a vezetést. A második játékrészben a hazaiak játszottak fölényben, de csak kevés veszélyt jelentettek a várdai kapura, így a vendégek győzelemmel távoztak Ajkáról. Székely Tibor szerint a kiállítás nem az ellenfelet, hanem a hazai csapatot zavarta meg, amely ezt követően elkerülhető büntetőt hozott össze. A második félidőben az ajkaiaknak már semmi sem sikerült, ezért nagyon fontos pontokat veszítettek.

Az Ajka Kristály szomszédvári rangadón fogadta a Devecser együttesét. Az első félidőben kevés lehetőség alakult ki a kapuk előtt, de azokat jobbára a hazaiak dolgozták ki. Nem sok folyamatos játékot láthattak a nézők, inkább a küzdelem dominált, a csapatok pedig a biztonságra törekedtek. Ez a második félidőben sem változott, kis szerencsével ugyan egyik vagy másik gárda eldönthette volna a mérkőzést, de végül egy gól sem született a találkozón. Sipos Tamás elmondta, a helyezések alapján elégedett is lehetne a döntetlennel, de a csapat céljait figyelembe véve kevésnek tartja az egy pontot. A tréner szerint az első játékrészben megnyerhették volna a mérkőzést, a második félidő nagy részében viszont a játékosokban már nem érezte azt a lendületet, ami korábban jellemezte őket. Az ajkaiak a következő fordulóban Tapolcára látogatnak, ahol az edző reményei szerint a játékosok sportszerűen tudnak majd küzdeni annak ellenére, hogy legutóbb a tapolcaiak úgy raboltak pontot, hogy a mérkőzés végén nem adták vissza a labdát a Kristálynak, hanem az üres kapuba lőtték a játékszert.

füred-ajka_fz
Szívósan védekeztek a fürediek a kézilabda rangadón Fotó: Futó

A Le Belier Balatonfüreden szerepelt a férfi kézilabda NB II-ben. A megyei rangadót az ajkaiak kezdték jól, a 9. percben már 7-2-re vezettek, amikor a hazaiak időt kértek, és próbálták rendezni soraikat. Ezt követően sem változott a játék képe, a 21. percben már hétgólos lett a vendégek előnye (8-15). A félidő hátralévő részében több technikai hibát is elkövettek az ajkaiak, sőt négy füredi gólra nem érkezett válasz, így újra szorossá vált a küzdelem. A pihenőt követően izgalmasan alakult a mérkőzés, a hazaiaknak sikerült egy gólra megközelíteniük a vendégeket, de az ajkaiak négy gyors találattal újra megnyugtató előnyt szereztek (19-24). Az utolsó tíz percre a fürediek próbáltak faragni a hátrányukból (22-25), de a Le Belier sorozatban három gólt szerzett, így végleg eldöntötte a két pont sorsát. A lelkes szurkolói által támogatott ajkaiaknak egy roppant izgalmas megyei rangadót sikerült megnyerniük, így továbbra is egy pont előnnyel vezetik a tabellát.

A teke NB I-ben a Kristály a Sopront fogadta. Végig szoros küzdelemben a hazai pálya előnyét kihasználva hozta a kötelező győzelmet az ajkai csapat.

A Borsos Miklós Általános Iskola képviseletében Gaál Zsóka Miskolcon, az Országos Sakk Diákolimpián veretlenül első helyezést ért el, így az ajkai tehetség a nemzetközi sikerek után újra hazánkban bizonyított.

Pad Franciska a magyar asztalitenisz válogatott tagjaként nemzetközi tornán vett részt Linzben. A magyar csapat az első körben Csehország és Svájc előtt első helyen jutott tovább. A második csoportkörben a horvátok mögött másodikként zártak a mieink. A legjobb négy közé jutásért a magyarok a vártnál könnyebben verték Hollandiát, a fináléba viszont egy nagyon szoros csata után, Németország kiejtésével vezetett az út. 2-2-es állásnál a döntő mérkőzést Franciska vívta, az ajkai lány keze pedig nem remegett meg, és győzelmével továbbjuttatta a válogatottat. A fináléban ismét a horvátokkal találkoztak a mieink, és sikeresen visszavágtak a csoportban elszenvedett vereségért, vagyis aranyéremnek örülhettek a torna végén. Franciska egyéniben egészen az elődöntőig menetelt, ott egy horvát ellenféllel hozta össze a sors, aki 2-0-ról fordított az ajkai tehetség ellen, aki így bronzéremmel gazdagodott. Franciska ezzel a magyar csapat legeredményesebb tagja lett.

A Bódéi Hagyományőrző Egyesület dobó szakosztálya ideális versenyidőben rendezte meg a bódéi szenior diszkoszvető bajnokság első fordulóját, ahol bárki indulhatott a korosztályának megfelelő versenyszerrel. Sokan megjavították egyéni eredményüket. Boros Máté ifjúsági korcsoportú diszkoszvető 33 méterre növelte egyéni csúcsát, ami jobb, mint az Országos Bajnokságon mutatott teljesítménye. A versenyen bemutatkozott Boros Luca is, aki első versenyén ígéretesen tejesített, nem csak diszkoszvetésben, hanem kalapácsvetésben is. A szenior korcsoport legjobbja Poór András volt. A versenysorozat következő fordulóját április utolsó szombatján rendezik.

A Dinamik Candy elnevezésű junior kisformáció döntőbe jutott az országos rock and roll versenyen, Gyöngyösön. A mezőny legfiatalabb csapata végül a hetedik helyen végzett. A Paradise junior nagyformáció versenyzői a nyolcadik helyet szerezték meg. Mindkét csapat most először versenyzett junior kategóriában. Edzőjük Matán Szilvia.

Roppant izgalmassá vált a megyei női labdarúgó bajnokság, hiszen az ajkai csapat a Devecser ellen hullajtott pontokat. Gyenese Csaba tanítványai már csak jobb gólkülönbséggel vezetik a tabellát, a Veszprém és a Bakonynána ugyanis ugyanannyi pontot gyűjtött, mint az NLC-Ajka.

Csicsics Richárd

Indulatoktól fűtött focimeccs

Húsz perces szünet után folytatódott az FC Ajka-Kisvárda labdarúgó mérkőzés, ahol a vendégszektor kiürítése is szóba került, a kisvárdai szurkolók magatartása miatt az első félidőben.

Lapunknak a TV Ajka tudósítója, Szabó Zsolt „Szamba” számolt be az incidensről, amely a vendégcsapat kapusának szabálytalansága és kiállítása után tetőzött a pálya mellett. Elmondása alapján a 19. percben Ribánszki (a vendégek kapusa) elütötte a 16-os vonalnál az ajkaiak játékosát Sowunmit, amiért piros lapot kapott. A kapus rövid ápolás után lesántikált a pályáról, viszont a vendégszurkolók vitatták az ítéletet. Forrtak az indulatok és egy idegen tárgy repült be a pályára. Rasszista megjegyzések is elhagyták a vendégszurkolók száját, ezután döntött úgy Botló Béla játékvezető, hogy félbeszakítja a mérkőzést.

A biztonsági szolgálat felszólította a vendégszurkolókat a szektor elhagyására, aminek csupán néhányan tettek eleget. A többség maradt, így még húsz percig állt a játék. Hosszabb egyeztetés és tárgyalás után sikerült a vendégszurkolókkal megegyezni, a vita lecsitult és a szurkolók is maradhattak.