SPORTÖSSZEFOGLALÓ Az ősz rangadója következik

Az első és a második helyezett csap össze az NB III-as labdarúgó bajnokság Nyugati csoportjában vasárnap.

Botlás a rangadó előtt

Az FC Ajka a MOL Vidi II. otthonában, Székesfehérváron lépett pályára a labdarúgó NB III. legutóbbi játéknapján. Jól indult a találkozó Schindler Szabolcs tanítványainak, hiszen még negyedóra sem telt el, amikor Pákai csúsztatását Csizmadia tizenegy méterről a hálóba lőtte. A hazaiak bő félóra elteltével egy szögletet követően egyenlítettek. A második játékrészben szinte felbillent a pálya, a vendégek sorra alakították a nagyobbnál-nagyobb helyzeteket, de vagy a fehérvári kapus mentett bravúrral, vagy a támadók nem összpontosítottak kellőképpen az utolsó labdaérintésnél, így az ajkaiaknak be kellett érniük egy ponttal ezen a napon. Schindler Szabolcs elmondta, hogy játékosai fegyelmezetten, jól futballoztak, de azt el kell ismerni, hogy ennyi helyzettel egész bajnokságot lehetett volna nyerni. Mivel az Érd a fordulóban győzni tudott, így három pontra megközelítette a listavezető ajkaiakat a tabellán. A hétvégén a két csapat így igazi „hatpontos” találkozón csap össze városunkban.

Fél óra jó játék

A Kristály Sümegre látogatott a megyei bajnokságban. Jól kezdte a találkozót Sipos Tamás csapata, magabiztosan tartotta a labdát és veszélyes helyzeteket dolgozott ki. Negyedóra elteltével a vezetést is sikerült megszerezni, sorozatban harmadszor végezhetett el sarokrúgást a vendég gárda, Szélessy bal oldali szögletére Szedlacsek érkezett jó ütemben és egy méterről a hálóba belsőzött. Még az első fél óra sem telt el, amikor sikerült megduplázni az előnyt, Szélessy ekkor jobbról adott be, Ambrus a hosszú oldalról középre fejelt, Szedlacsek ismét jókor volt jó helyen, ezúttal két méterről gurított a hálóba. A szünetig már kevés helyzetet láthattak a szurkolók, az ajkaiak játéka érthetetlen módon kapkodóvá vált. A második félidő elején Szabó adott be egy szabadrúgást, Ambrus fejelt kapura, ezt még hárította a hazai védelem, de Vizkelety kapáslövésébe Szedlacsek úgy tette bele a lábát, hogy a sümegi hálóőr nem tudott hárítani. Sokáig úgy tűnt, hogy ezzel eldőlt a találkozó, ám a hazaiak a játékrész derekán szépítettek, és ezzel elbizonytalanították a vendégeket, akik izgalmas negyedórát éltek át ezt követően a lelkesen rohamozó vendéglátókkal szemben. A hajrá perceire viszont elfáradtak a sümegiek, a lefújás előtti időszakban újra az ajkaiak előtt adódtak lehetőségek. Több gól már nem esett, de a Kristály így is magabiztosan gyűjtötte be a három pontot.  Sipos Tamás elmondta, hogy a második félidőre ugyan szétesett a csapat játéka, összességében mégis megérdemelten gyűjtötték be a három pontot.

Hozták a kötelezőt

A Le Bélier a sereghajtó pápaiak otthonába látogatott a férfi kézilabda NB II. legutóbbi játéknapján. A házigazdák kezdték jobban a mérkőzést, kihasználták a vendégek védekezési hibáit és tíz perc után 7-4-es vezetést szereztek. A játékrész közepére utolérte ellenfelét az ajkai csapat, sőt egymás után négyszer is eredményesek voltak a zöldmezesek, így már náluk volt az előny (9-12). A szünet előtti hajrában újra egyenlített a hazai csapat, de a vendégek Zeitler D. góljainak köszönhetően előnnyel várhatták a folytatást. A második félidőt koncentráltabban kezdte az ajkai csapat, mint az elsőt, ennek köszönhetően gyorsan ötgólos előnyt szerzett (17-22). A pápaiak nem tudták tartani a lépést a vendégekkel, akik könnyű gólokat szerezve eldöntötték a mérkőzést (21-31). A hajrá már nem sok izgalmat hozott, a hazaiak még „kozmetikáztak” az eredményen, de az ajkai győzelem nem forgott veszélyben. A kissé álmosan és enerváltan kezdő Le Bélier a második félidőben nagyobb sebességre kapcsolt és biztos győzelmet aratott a lelkesen küzdő pápaiak otthonában.