SPORTÖSSZEFOGLALÓ Az utolsó pillanatban mentett pontot az FC Ajka, Rajtra kész a Kristály

Az Ajka Kristály labdarúgói sikeres felkészülésen vannak túl, a megerősített keret várja a tavaszi nyitányt. Kézilabdázóink izgalmas mérkőzésen tudtak nyerni Móron.

Az FC Ajka a listavezetőt fogadta a labdarúgó NB II. legutóbbi fordulójában. A nézők jó iramú, változatos játékot láthattak, a kapuk felváltva fogtak veszélyben addig, amíg a vendégek a 70. percben megszerezték a vezetést. Innentől kezdve átvette a játék irányítását az Ajka, számos lehetőséget dolgoztak ki Zoran Kuntic tanítványai. Már úgy tűnt, hogy ennek ellenére pont nélkül marad a csapat, amikor a 92. percben egy kapu előtti kavarodás után Lattenstein 15 méterről a hálóba vágta a labdát és ezzel döntetlenre mentette a találkozót.

A mérkőzés után a hazaiak boldogok lehettek a késői egyenlítés miatt, de egy kicsit nagyobb odafigyeléssel, vagy több szerencsével könnyedén legyőzhették volna a Mezőkövesdet, amely a döntetlen után is leszorult a tabella első helyéről.

Lapzártánkkor még nem lehetett tudni, hogy megrendezik-e az első tavaszi fordulót a megyei első osztályú labdarúgó bajnokságban, mivel több csapat is jelezte, hogy a pályája nem alkalmas a játékra. Mindenesetre az Ajka Kristály elvégezte a felkészülést, ami az új tréner, Sipos Tamás szerint sikeres volt, hiszen mindig nagy létszámmal vettek részt az edzéseken, ráadásul egy edzőmérkőzésen sem kaptak ki – a Téli Kupában csoportjuk élén végeztek –, ami önbizalmat adhat a játékosoknak a bajnokságra. A korábban Herenden és Alsóörsön tevékenykedő tréner úgy érzi, elfogadták új csapatánál, a labdarúgók nagyon jól állnak a közös munkához. A létszám miatt biztos, hogy nem tud minden játékos minden mérkőzésen szerepelni, de a szakember úgy próbálja forgatni a csapatot, hogy mindenki lehetőséghez jusson. A keret megerősödött a télen, Benkő András, Bakos Arnold (Sümeg), Ménes Balázs (Magyarpolány), Nagy Ádám (FC Ajka), Traista Roberto (Devecser) és Burcsik Martin (Veszprém) is a Kristályhoz igazolt. Az erősebb állomány magasabb célokkal is jár, a klub szeretné megszerezni az ötödik helyet, a minimum elvárás pedig a nyolcadik hely megtartása.

A Le Belier Móron szerepelt a kézilabda NB II. legutóbbi játéknapján. A vendégek kezdték jobban a találkozót, a tizedik percre már négygólos előnyt szereztek (3-7). A hazaiak egyszer még két gólra felzárkóztak, de az ajkaiak kitűnő védekezésüknek köszönhetően fokozatosan növelték a különbséget és a szünetre megnyugtató előnyt harcoltak ki. A második félidőben a móriak négy egymást követő góljuknak köszönhetően „visszajöttek a meccsbe”, de a vendégek tartották biztos előnyüket (16-22). Az egyre durvábban játszó hazaiakat a játékvezetők is támogatták, aminek következtében egy szabálytalanság után az ajkaiak egyik játékosát, Majdanics Lászlót, a mentő vitte kórházba kéztöréssel. A sérülés megzavarta a vendégeket, újabb négy móri gólra nem jött válasz (25-28). Izgalmas végjátékot követően azonban a Le Belier csapatának sikerült kicsikarnia a győzelmet az agresszívan, olykor nagyon durván játszó móriakkal szemben.

Női kézilabdázóink vereséggel kezdték a tavaszi szezont, méghozzá hazai pályán a Várpalota ellen. A következő fordulóban sikerült javítani a Nemesvámos vendégeként. Az utóbbi mérkőzésen a szünetre megszerzett előny tudatában a csapatépítésre is lehetőség nyílt. A fiatalok meghálálták a bizalmat és megtartották a vezetést, főként a magabiztos védekezésnek köszönhetően.

A Szombathelyen megrendezett Régió Bajnokságon szálltak vízbe a Rája ’94 Úszó Klub versenyzői. Szűcs Bernadett 400 méter vegyes és 200 méter mellúszásban aranyérmet szerzett, Muelek Fruzsina 1500 méter gyorson, Cser Dávid pedig 100 méter pillangón lett második.

Veszprémben rendezték az Úszósuli Körverseny elnevezésű, négyfordulós kupasorozat második napját, ahol 17 rájás úszó versenyzett, összesen 24 érmet szerezve. Az egyesület így a 16 klub közül második helyezést ért el ebben a fordulóban. Újvári Dorina, Palkovics Máté és Szűcs Bernadett két-két, Hujber Ákos és Cser Dávid egy-egy aranyéremnek örülhetett. Szintén elsőként csapott a célba az Újvári Dorina, Antal Csenge, Balassa Melinda, Szücs Enikő összeállítású lány váltó. Ezüstérmet szerzett Cser Dávid, Újvári Dorina, Burján Barnabás, Tóth-Vig Barnabás, Hujber Ákos és a fiú váltó (Cser Dávid, Longhi Nicolas, Varga Bence, Hujber Ákos). Balassa Melinda pedig kétszer is a dobogó második fokára állhatott. Bronzérmes lett Palkovics Adél, Király Dávid, Antal Csenge, Nyőgér Rebeka, Hujber Ákos. Cser Dávid pedig kétszer is harmadik helyen ért célba.