SPORTÖSSZEFOGLALÓ Bajnokot avattak

A Sun-Dome SE diákolimpiás csapata

Női kézilabdázóink és a Bányász SK sakkozói is bajnoki címet ünnepelhettek a hétvégén.

A feljutás küszöbén

Az FC Ajka a Csepelt fogadta az NB III-as labdarúgó bajnokság legutóbbi játéknapján. Jól kezdtek a hazaiak, a harmadik percben Oláh a felezőt átlépve jobbról ívelt Nagy K. elé, aki a tizenhatosra betörve a kifutó kapus válla fölött a hálóba emelt. A félidő derekáig kellett várni az újabb találatra, ekkor Köles a saját térfeléről végzett el gyorsan egy szabadrúgást, Illés az elmélázó vendég védők között mellel átvette a labdát a tizenhatos vonalán, majd a kifutó kapus fölött emelt a hálóba. A második játékrészt is gyors találattal kezdték az ajkaiak, Horváth P. egy kényszerítőt követően huszonöt méterről kapásból ragasztott óriási gólt jobb felső sarokba. A hajrára is maradt esemény, egy jobboldali szabadrúgást követően Nagy K. egy méterről sodorta a kapuba a lecsorgó labdát. A kegyelemdöfés pedig a 78. percben következett, egy szögletet követően Csizmadia kilenc méterről belsőzött a bal sarokba. Az FC Ajka fölényes győzelmével újabb lépést tett a feljutás felé, és öt fordulóval a bajnokság vége előtt előnyét 12 pontosra növelte a döntetlent játszó Érddel szemben.

This slideshow requires JavaScript.

Majdnem ráfáztak

A Kristály Tapolcán szerepelt a megyei labdarúgó bajnokságban. Nagyszerűen kezdtek a vendégek, Szélessy lépett ki jó ütemben egy indítással, a labdát átemelte a kifutó kapus fölött, majd higgadtan belsőzött a hálóba. Nem sokkal később egy gyors bedobást követően Szélessy a jobb oldalon az alapvonalról gurított a hosszú oldalra, Szabó senkitől sem zavartatva passzolt a hálóba. A vezetés kissé elaltatta a vendégeket, a hazaiak kezdték átvenni a játék irányítását, és sikerült is szépíteniük. Eközben az ajkai kontrák rendre kihasználatlanok maradtak. A második félidőt remekül kezdték a vendégek, ám hiába a sok ziccer, nem sikerült növelni az előnyt. A tapolcaiak egyre jobban felbátorodtak, nyomás alá helyezték a vendég védelmet, ám igazi veszélyt csak a Kristály ellentámadásai jelentettek. Nagyobbnál-nagyobb helyzeteket puskáztak el Sipos Tamás tanítványai, meccsben tartva ezzel a lelkes fiatalokból álló hazaiakat, akik egyre közelebb kerültek az egyenlítéshez. Csak a hosszabbításban sikerült bebiztosítani a győzelmet, amikor a ziccerben kilépő Szarka higgadtan gurított a kapu jobb alsó sarkába. A Kristály magának tette nehézzé a könnyen nyerhető mérkőzést, ám a kimaradt helyzetek ezúttal nem kerültek pontokba.

Döntetlen a megyei derbin

A KK Ajka Balatonfüredre látogatott az NB II-es férfi kézilabda bajnokság legutóbbi játéknapján. A találkozót a hazaiak kezdték jobban, három góllal megléptek (6-3). Poór Tamás időt is kért, ám ez sem segített, a tópartiak 10-7-re is vezettek. A szünetre egy jó hajárnak köszönhetően mégis döntetlennel (10-10) vonulhattak a csapatok. A második játékrész eleje az ajkaiaknak sikerült jobban (10-12), de a hazaiak hamar egyenlítettek, és a találkozó végéig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az utolsó percben a fürediek támadhattak a győzelemért, ám belemenés miatt az ajkaiakhoz került a labda, az ellentámadásból azonban csak egy erőtlen lövésre futotta, így a felek megosztoztak a pontokon. A sok technikai hibát vétő vendégek igazságos döntetlent értek el a megyei rangadón.

Dobogón zártak

A megyei bajnokságban szereplő női kézilabdázóink kiütéses győzelemmel ünnepelték az aranyérmet, amelyet dr. Soós Kálmán, a megyei szövetség elnöke adott át a bajnokcsapat tagjainak és a szakmai stábnak. Ignácz Krisztián lányai így a következő szezonban egy osztállyal feljebb indulhatnak. A férfiak szintén dobogón végeztek a megyei pontvadászatban, Huszti Géza tanítványai harmadikként zárták a bajnokságot.

Arany újoncként

A Bányász SK sakk csapata feljutóként nagy meglepetésre elsőként végzett az NB I/B-ben. A gárda az utolsó mérkőzésén magabiztos sikerrel tette biztossá a bajnoki címet, amellyel a jogot is kivívta, hogy az első osztályban indulhasson. Az ASSE számára is véget értek a küzdelmek az NB II-ben, az ajkai csapat kilencedikként zárt a tízcsapatos mezőnyben.

Irány az EB!

Érden rendezték a serdülő és junior utánpótlás Magyar Kupát az ökölvívók számára. Megyénkből Márton Tibor és Márton Eszter vett részt a rangos versenyen. A Boxer SE fiatal sportolói nagyszerű eredményeket értek el, hiszen Tibor a 43 kilogrammosok között harmadikként zárt, míg testvére az 50 kilogrammos kategóriában első helyen végzett. Eszter ezzel a teljesítménnyel bekerült a nemzeti válogatottba, amellyel már meg is kezdte a felkészülést a tatai edzőtáborban a romániai Európa-bajnokságra. Edzője, Horváth Tibor elmondta, Esztertől nagyszerű teljesítmény volt a tavalyi ötödik hely, idén azonban érmes reményekkel utaznak a kontinens viadalra.

Három érem a Diákolimpiáról

Ercsiben rendezték a karatésok Ippon Shobu Diákolimpiáját. A több, mint negyven klub közel ötszáz nevezést adott le. A tornáról természetesen nem hiányozhattak a Sun-Dome SE fiatalajai sem. Az ajkaiak ezúttal nem a legjobb formában léptek a tatamira, de így sikerült három érmet megcsípniük, Németh Balázs második, Bencze Kornél és Fáskerti Bálint pedig harmadik lett küzdelemben.