SPORTÖSSZEFOGLALÓ Bevehetetlen a kapujuk

Jankó Ilona átveszi elismerését Fotó: facebook

A Kristály sorozatban három bajnoki mérkőzést vívott meg kapott gól nélkül és tartja második helyét a tabellán.

Idegenben nagyon megy

Az FC Ajka a tavaly még első osztályban szereplő Haladásnál vendégeskedett a labdarúgó NB II. legutóbbi játéknapján. A találkozón játszotta első bajnoki mérkőzését ajkai színekben Heffler Tibor, a csapat legújabb igazolása. A volt válogatott labdarúgó az előző évben az NB I-ben negyedik helyen záró Budapest Honvéd meghatározó játékosának számított, a védő 1+1 éves szerződést kötött az Ajkával. A Szombathely elleni mérkőzésen negyedóra elteltével megszerezték a vezetést a veszélyesebben kezdő ajkaiak, Csizmadia előzte meg a hálóőrt egy szögleténél, és öt méterről bólintott a kapu közepébe. A félidő hajrájában Stoiacovici lövése talált utat a kapu bal oldalába, így a vendégek magabiztos vezetéssel vonulhattak a szünetre. A második játékrész elején azonnal sikerült növelni a különbséget, Lengyel a tizenhatos sarkáról lőtt nagyszerűen a hosszú sarokba. Ezt követően fölénybe kerültek a hazaiak, akik előbb szépítettek, majd egy büntetőt követően egy gólra zárkóztak. Nehéz utolsó negyedóra elé nézett Kis Károly csapata, hiszen a vérszemet kapó szombathelyiek nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért. Az ajkai védelem azonban jól zárt, sőt egy gyors kontratámadást követően Nagy I. remekül belsőzött az ötös sarkáról a hosszú kapufához, a góllal pedig végleg eldöntötte a pontok sorsát. A lefújást követően Kis Károly elmondta, hogy több játékosát is pótolnia kellett, ennek ellenére egységes csapatként futballoztak, és eredményesen kontráztak.

Bírják a terhelést

A kupaszereplés miatt szerdára halasztott bajnoki mérkőzésen lépett pályára a Kristály Devecserben. Jól kezdtek a vendégek, egy szögletet követően a hosszún érkező Ambrus lőtt a hálóba. Tíz perccel később, újabb szögletet követően Szedlacsek is lábbal talált a hálóba, majd Bakó 17 méteres lövése talált utat a kapuba. Ezt követően Bakó húzott el a bal oldalon, beadását Szedlacsek passzolta a hálóba, ezzel bő félóra elteltével el is dőlt a mérkőzés. Sajnos ezt a csapatok is így gondolták, a folytatásban eseménytelen mérkőzést láthattak a szurkolók. A rendes játékidő utolsó percében Szarka szerzett labdát az ellenfél tizenhatosánál, majd higgadtan értékesítette a ziccert, így a fáradtnak tűnő vendégek félgőzzel is magabiztos győzelmet arattak. A csapat ezt követően hazai pályán fogadta a jó formába lendülő Balatonfűzfőt. Az ajkaiak több kulcsjátékosukat is nélkülözték, emellett pedig a fáradtság is érezhető volt rajtuk. Az első játékrész kiegyenlített játékot hozott, mindkét oldalon adódott egy nagyobb lehetőség. A folytatásban kezdett ellenfele fölé nőni a hazai csapat, több helyzetet is kidolgoztak Jeney Gyula tanítványai, végül Szedlacsek egy remek cselt követően lőtt 10 méterről a bal alsó sarokba. A folytatásban a Fűzfő becsülettel támadott az egyenlítésért, de a magabiztos ajkai védelem útját állta a próbálkozásoknak, így a hazaiak újabb fontos győzelemmel gazdagodtak. Jeney Gyula elmondta, a kettős terhelés ellenére a játékosok nagyszerűen oldották meg a feladatukat, a Fűzfő elleni mérkőzésen érzett kisebb bizonytalanságot az első játékrészben, de azon kívül kézben tartotta csapata a találkozót. Az edző külön örömmel beszélt róla, hogy védekezésben nagyon sokat fejlődött a gárda.

Diadal a rangadón

A KK Ajka a Veszprémet fogadta a férfi kézilabda NB II. legutóbbi játéknapján. A megyei rangadó remek hangulatban kezdődött, a megyeszékhelyről is sok szurkoló kísérte el fiatalokat. Izgalmasan alakult a találkozó, fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyik fél sem tudott meglépni a másiktól (13. perc: 6-6). A hazaiaknál John, a vendégeknél Nagy vette ki a részét a gólgyártásból, igazi „párbajt” vívott a két átlövő. A játékrész hajrájában összeállt az ajkai védelem, csupán egyszer zördült meg a hálójuk, a támadásaik pedig eredményesek voltak, így biztos előnnyel mehettek az öltözőbe. A folytatást a veszprémiek kezdték jobban, 3-1-es szériát produkálva közelebb kerültek a hazaiakhoz, sőt a félidő közepére három gólra felzárkóztak (21-18). A vendéglátóknak azonban sikerült ritmust váltaniuk, egymás után négyszer is betaláltak, így újra megnyugtató lett a különbség (25-18). A vendégek a kapus lehozatalával többször megpróbáltak létszámfölényben támadni, de ezt jól kihasználta az ajkai csapat és könnyű gólokat szerezve tovább növelte előnyét (31-23). A hajrában a veszprémiek még „kozmetikáztak” az eredményen, de az ajkaiak győzelme már nem forgott veszélyben. Sportszerű mérkőzésen megérdemelt hazai sikernek tapsolhattak a nézők a lefújást követően.

Országos elismerés

A fogyatékosok diáksportjában végzett munkásságáért bronz fokozatú FODISZ díjat vehetett át Jankó Ilona. A Molnár Gábor iskola egykori tanára korábban aktív sportolóként ért el kimagasló eredményeket. Tapasztalatait a sajátos nevelési igényű tanulók oktatásában is kamatoztatta. ”Ica néni” hosszú éveken át szervezte a fogyatékkal élő diákok sport táborát, a különböző megyei versenyeket és szabadidős tevékenységet. Az utóbbi években a TovaFutók SE munkásságában is aktív szerepet vállalt.

Dupla bronz Linától

Pad Lina kétszer is dobogóra állhatott a Celldömölkön rendezett Területi Asztalitenisz Ranglista-versenyen. Az ajkai tehetség saját korosztályában egyéniben, az idősebbek között pedig szombathelyi partnerével párosban szerzett bronzérmet.