SPORTÖSSZEFOGLALÓ – Először nyert ajkai pingpongos érmet felnőtt országos versenyen

fc ajka-honved II

Feltámadt a Kristály
Ha a keret nem is, de a hozzáállás minden bizonnyal kicserélődött a megyei bajnokságban szereplő csapatnál, amely talpra állt a borzalmas kezdés után.

Két kapu közül az egyiket sikerült eltalálni… FC Ajka – Honvéd II. 2-1. Fotó: Györkös

Az FC Ajka a Budapest Honvéd II. ellen lépett pályára az NB III-as labdarúgó bajnokságban. Jól kezdtek a hazaiak, Pákai már a hetedik percben gólt fejelt. Percekkel később egy védelmi hibának köszönhetően egyenlítettek a vendégek. Mégis az ajkaiak mehettek előnnyel a szünetre, mivel a Skribával szemben elkövetett szabálytalanság után Szabó értékesítette a megítélt büntetőt. A második játékrészben a vendéglátók tovább növelhették volna az előnyüket, de több gól már nem esett. Bűcs Zsolt elmondta, az első félidőben a védelem néha eltolódott, de ezt a második játékrészre sikerült kiküszöbölni. A gárda tejesen megérdemelt győzelmet aratott. Egy héttel később az ajkaiak a III. Kerülethez látogattak, és gól nélküli döntetlent értek el. A vezetőedző szerint ismét a régi gyengéjük, a helyzetkihasználás okozta a pontvesztést, a mezőnyben egyébként alárendelt szerepet játszó hazaiakkal szemben. A több hiányzó ellenére a csapat természetesen győzelemre tör majd a Videoton II. ellen is.

Az Ajka Kristály két hatgólos vereség után várta a dobogós Úrkútot a megyei bajnokságban. A rémes szezonkezdés után a klub megbeszélést hívott össze, amin a játékosok és a vezetők egyaránt részt vettek. A csapat edzője Sipos Tamás maradt, aki azonban közölte, hogy a felkészülés alatt és az első két fordulóban mutatott teljesítmény elfogadhatatlan, arra kérte a tanítványait, hogy mindenki szálljon magába. Úgy tűnik, a fejmosás bevált, az ajkaiak magabiztosan fektették két vállra az Úrkútot a szomszédvári rangadón. Hauser T. előbb szabadrúgásból volt eredményes, majd a második játékrészben Szabó Z. passzát váltotta gólra. A vendégek igazán veszélyes helyzetig nem tudtak eljutni a találkozón. A győzelmet követően az ajkaiak Ösküre látogattak a következő fordulóban, ahol az első játékrészben hátrányba kerültek. A második félidőben Hauser T. 35 méterről szánta el magát lövésre, a hazaiak kapusát pedig becsapta a megpattanó labda, amely a hálóban kötött ki. A gyenge színvonalú találkozón már szinte mindenki elkönyvelte a döntetlent, talán csak a remek formában lévő Hauser T. nem, aki Szabó Z. átadása után 20 méterről óriási erővel tüzelt, lövése a felső lécet is érintve vágódott a gólvonal mögé. Sipos Tamás mégsem lehet maradéktalanul elégedett, ugyanis Móger szövegelés, Szabó B. pedig korán elvégzett bedobás miatt kapta második sárgalapját. A hazaiak az utolsó percekben kapott emberelőnnyel ugyan nem tudtak élni, de a két hátvéd minden bizonnyal hiányozni fog a Kristály következő találkozóján.

A Le Bélier Győrben lépett pályára a férfi kézilabda NB II-ben. Az ajkaiak villámrajtot vettek, Körli remek védéseinek köszönhetően a 11. percben már 6-1-re vezettek. A hazaiak gyorsan időt kértek, aminek következtében felzárkóztak három találatra (6-9), de a vendégek a félidő végére újra ötgólos előnyt szereztek. A fordulást követően állandósult az ajkaiak 5-6 gólos előnye, de a fiatal győriek egy pillanatra sem adták fel, és a játékrész derekára faragtak a hátrányukból (22-25). Ezt követően három vendég gólra nem jött válasz, eldőlni látszott a mérkőzés, a lelkes hazaiak azonban az utolsó perceket izgalmassá tették (27-29). A hajrában a rutinos vendégek Vadkerti vezérletével bebiztosították a győzelmet. A következő fordulóban a Le Bélier a Pápát fogadta. A szomszédvárak mérkőzésén az első félidő közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, mindkét oldalon remekeltek a kapusok, ezért kevés gólt láthattak a szurkolók.(6-5). Ezután négy ajkai gólra nem tudtak válaszolni a sereghajtó pápaiak, így biztos hazai előnyt mutatott az eredményjelző a szünetben. A második játékrészt nagyszerűen kezdték a vendéglátók, tíz perc alatt kilencgólosra növelték a különbséget (19-10). A vendégek azonban nem adták fel és a következő tíz percben háromra csökkentették a hátrányukat (22-19). A mérkőzés hajrájában viszont bebiztosította győzelmét az ajkai csapat. Ezen a délutánon beigazolódott, hogy a „kötelező” győzelmek a legnehezebbek.

Női kézilabdázóink Simontornyán szerepeltek a megyei bajnokságban. A rengeteg kiállítást hozó találkozó szünetében kis különbséget mutatott az eredményjelző, ám a második félidőt remekül kezdő vendégek hamar eldöntötték a mérkőzést, így a kevesebb lehetőséget kapó játékosok is több szerephez jutottak ezúttal. A következő fordulóban Szombathelyre látogattak Fülöp Imre tanítványai. A magasabb osztályban is játszó fiatal hazaiak meglepték a vendégeket, akik jelentős hátránnyal mentek a szünetre. A második félidőben szorosabb csata alakult ki, sőt az utolsó percekben az ajkaiak 10-1-es szériát produkáltak, de ez is csak a szépítéshez volt elegendő.

Szekszárdon rendezték a XXII. Széki Kupa Országos WKF karate versenyt, amelyre 34 egyesület 400 sportolója nevezett. A Sun-Dome SE ezúttal is jól szerepelt, hiszen a csapat-pontversenyben a negyedik helyen végzett. A három arany-, nyolc ezüst- és tizenegy bronzérem jó előjel a romániai EB előtt. Takács Miklós edző ugyanakkor megjegyezte, hogy páran adósak maradtak a jó mérkőzésekkel. A szakember szerint viszont az előttük álló két hét éppen elegendő lesz arra, hogy a felmerült hibákat értékeljék.

Fűtetlen terem és csúszós parketta fogadta az indulókat az asztalitenisz Dunántúl Bajnokságon, Várpalotán. Ajkáról munkahelyi és iskolai elfoglaltságok miatt csak Pad Franciska tudta vállalni a nevezést. A 18 évesek mezőnyében, párosban első alkalommal állt asztalhoz szekszárdi NB I-es partnerével, akivel az elődöntőig meneteltek és csak a későbbi győztes tudta megadásra kényszeríteni őket. Az 14 éves tehetség egyéniben a legjobb nyolc közé jutott. A felnőttek mezőnyében párosban Extra ligás ellenfeleiket is leküzdve a legjobb négy közé masíroztak, a döntőbe viszont nem sikerült bejutni. A felnőtt egyéni selejtezőben ismét Extra ligás ellenfél legyőzésére volt szükség a főtáblára jutásért. A Várpalota profi játékosa ellen az ajkai lánynak vesztett állásból sikerült felállni, és minimális különbséggel nyerni. Franciska itt is a legjobb nyolc közé került, ám tovább nem sikerült jutnia. Asztaliteniszben felnőtt országos versenyen első alkalommal nyert ajkai játékos érmet. Franciska ebben a hónapban mind egyéniben, mind párosban két-két Extra ligás játékost vert meg.

Veszprémben versenyzett a Rája ’94 Úszóklub, az Úszósuli körverseny második fordulóján. A 16 ajkai induló 27 érmet szerzett. Király Dávid 50 gyorson, 50 háton, 50 mellen és 100 vegyesen is győzött, Palkovics Máté 100 gyorson, 100 háton és 100 vegyesen nyert aranyérmet. Longhi Nicolas 50 gyorson, 50 háton első lett, 50 mellen és 100 vegyesen második. Palkovics Tamás aranyérmes lett 50 háton, ezüstérmes 50 gyorson és 50 mellen, 100 vegyesen pedig bronzérmes. Palkovics Adél egy aranyat gyűjtött 50 háton, 50 gyorson és 50 mellen pedig második helyen zárt. Nyőgér Rebeka négy ezüstérmet nyert, 100 gyorson, 100 háton, 100 mellen és 100 vegyesen. Szücs Enikő 100 mellen és 100 vegyesen a dobogó harmadik fokára állhatott fel, szintén harmadik lett Antal Csenge, 100 méter hátúszásban. Szóka Bíborka 50 mellen szerzett ezüstöt. A Palkovics Adél, Palkovics Tamás, Király Dávid, Longhi Nicolas összeállítású váltó fölényesen nyert.

Szombathelyen rendezték a Téli Dobó Bajnokságot. Városunkat a Bódéért Hagyományőrző Egyesület sportolója, Bókony Ádám képviselte. Az ajkai diszkoszvető hatalmas egyéni csúccsal, 32 méteres dobással a harmadik helyet szerezte meg a rangos tornán.

Kilencedik alkalommal rendezték meg a Bercsényi Kupát az iskola tornatermében. A kispályás labdarúgó csapatok ezúttal sem vették félvállról a tornát, izgalmas, olykor parázs mérkőzéseket láthattak a szurkolók. A tornát végül az SVI Hungary nyerte a Bakony FC és a Joker előtt. A gólkirály Horváth Zsolt (Joker), a legjobb játékos Horváth László (Bakony FC), a legjobb kapus pedig Grőber Ádám (Bakony FC) lett.