SPORTÖSSZEFOGLALÓ Esélyt sem adtak

Fotó: Györkös

Az FC Ajka és a Kristály is simán verte a sereghajtót. A Röpisuli nem tudta megszakítani rossz sorozatát.

Nem volt kérdés

A listavezető FC Ajka az utolsó helyen álló Dunaharasztit fogadta a labdarúgó NB III. legutóbbi játéknapján. Úgy tartja a mondás, hogy a ”kötelező” győzelmek mindig a legnehezebbek, ám ezúttal a hazaiak gondoskodtak róla, hogy a szurkolóknak ne sokáig kelljen izgulniuk. Az első percben Nagy K. beadását egy védő csúsztatta a saját kapujába, majd nem sokkal később Horváth P. lövését ütötte Csizmadia elé a vendégek hálóőre, az ajkai játékos pedig 12 méterről lőtt gólt. Bő negyedóra elteltével el is dőlt találkozó, amikor egy baloldali szabadrúgást követően Kovács fejjel vette be a dunaharaszti kaput.

A félidő hajrájában Major gurított vissza az alapvonalról, a jó ütemben érkező Nagy K. pedig közelről a hálóba passzolta. A második játékrész csendesebb mederben csordogált, az ajkaiak vezetése nem forgott veszélyben. A találkozó utolsó perceire is maradt egy gól, Nagy K. tizenhat méterről lőtt, a vendég hálóőr védeni tudott, a kipattanót viszont laposan a kapu közepébe passzolta az ajkai támadó. A magabiztos győzelemmel tovább növelte előnyét a tabellán Schindler Szabolcs gárdája, amely már 13 ponttal vezet a második helyen álló Érd előtt.

This slideshow requires JavaScript.

A pályával is megküzdöttek

A Kristály is a sereghajtót fogadta a megyei labdarúgó bajnokságban és szintén hamar vezetéshez jutott, amikor Móger beadását Szedlacsek hat méterről belsőzte a zirci kapuba. A hazaiak többször is eltalálták a kapufát, majd ismét Szedlacsek villantott, az ajkai támadó a vendégek térfelén vezette a labdát, a védők nem támadták meg, ő pedig gondolt egyet és 25 méterről bomba gólt ragasztott a rövid felső sarokba. A vendégek ekkor már emberhátrányban játszottak, egy durva utánrúgásért ugyanis a játékvezető az öltözőbe parancsolta az egyik zirci játékost.

A második félidőben alábbhagyott az iram, úgy tűnt a hazaiak megelégedtek a kétgólos vezetéssel. Sipos Tamás cserékkel próbálta felrázni csapatát, ami sikerült is, hiszen a hajrára újra veszélyesebbé váltak a hazaiak. Előbb Hauser T. passzolta a hosszú sarokba Szedlacsek beadását, majd egy baloldali beadást követően Vizkelety lőtt 14 méterről gólt. Az ötödik találatot Szedlacsek jegyezte, aki tíz méterről passzolt a hálóba, miután a zirciek védője elnézett egy nagy bedobást.

A hazaiak félgőzzel is könnyű győzelmet arattak az alacsony színvonalú mérkőzésen, ahol a pálya talaja sokszor nagyobb kihívást jelentett a Kristály játékosainak, mint a becsülettel küzdő ellenfél.

Férfias játék

A KK Ajka Szentgotthárdra látogatott a férfi kézilabda NB II. legutóbbi játéknapján. A forduló előtt még azonos pontszámmal rendelkező csapatok mérkőzését az vendégek kezdték jobban, gyorsan háromgólos előnyt szereztek (3-6), de a hazaiaknak a játékrész közepére sikerült az egyenlítés (6-6). A következő percekben állandósult az ajkaiak 2-3 gólos vezetése, de a lelkes gotthárdiak a szünetre egyre faragták a hátrányukat.

A pihenőt követően egyenlítettek a vendéglátók, de az ajkaiak zsinórban öt gólt lőttek és megléptek ellenfelüktől (13-18). A közönség által buzdított hazaiak nem adták fel a küzdelmet és újra egy gólra felzárkóztak (20-21). A hajrában újra az ajkai fiúk percei következtek, négygólos előnyt szereztek, amiből kettőt sikerült megőrizni a végére. Roppant izgalmas, kemény, férfias mérkőzésen fontos két pontot szerzett a fegyelmezetten játszó, nagy szívvel küzdő Poór legénység.

Nem tűntek el!

Ajka női röplabdázásának múltja közel fél évszázados. Volt idő, amikor a nemzeti bajnokság első vonalának kapuit döngette az alakulat és megesett, hogy a bajnokságtól való visszalépésre kényszerült az egyesület az anyagi ellehetetlenülés miatt. A közelmúltban többször szerepelt az NB II-ben ajkai röplabda csapat, amely Ajka SE, majd ARC RSE néven képviselte városunkat. Anyagi és létszámgondok miatt ezek klubok megszűntek. A röplabda azonban nem tűnt el, hanem utánpótlás-képzésbe kezdett. Mára a Röpisuli SE az áldozatos munkának köszönhetően újra az NB II-ben szerepelteti felnőtt játékosait Varga Péter edző irányításával, a 12 csapatos Nyugati csoportban.

A klub korosztályos gárdái az országos serdülő, gyermek és mini bajnokságban, U17, U15, U13 bajnokságokban szerepelnek Az U17-es csapat edzője Poór Tamásné, az U15-ös gyermekeké Nimsz Katalin, a mini bajnokságban szereplőké pedig Joó Helga.

A felnőttek idei utolsó hazai mérkőzésükön a Vasas U21-es gárdájával mérkőztek meg. Az elmúlt fordulók negatív sorozatát most hazai környezetben próbálták megtörni a lányok, de ezúttal sem sikerült győztesen elhagyni a pályát. A játék több elemében is az ajkaiak fölé nőtt a fiatal óbudai csapat. Leginkább a védekezés szervezetlensége miatt került hátrányba a Röpisuli egy játékrész után.

Az enervált hazaiak ugyan igyekeztek rendezni soraikat a második felvonásban, de a kezdeti lelkesedést nem tudták szett győzelemre váltani. A harmadik játékrészben a hálónál Náray és Poór ütései találtak utat a piros-kék oldalra és ezúttal Nemeshanyi játékán látszott, hogy igyekszik hatékonyabban irányítani az összecsapást, mégis távolinak tűnt és az is maradt a szépítés reménye. Ugyan Fülöp pályára lépése hozott némi színt a játékba mégis a menetrendszerűen rosszkor érkező hazai nyitásrontások és a védekezés hibái révén tovább hervadt a lányok lelkesedése és 0-3 arányú vereséget szenvedtek. A szettenkénti kevés elért pont is azt mutatja, hogy ezen a találkozón kicsit az öltözőben maradt a csapat.