SPORTÖSSZEFOGLALÓ Felfelé vezet az út

Első sikerét szerezte, és ezzel megindult felfelé a tabellán az FC Ajka, amely több játékosának is búcsút intett az átigazolási szezon végén.

Magukra találtak?

Igencsak feljavult a támadójátéka az FC Ajkának, amely az első négy fordulóban mindössze kétszer tudott az ellenfelek kapujába találni, az utóbbi két mérkőzésén viszont kilenc gólt szerzett. A hétközi fordulóban a fővárosba látogattak Kis Károly tanítványai. Jól kezdtek az ajkaiak az MTK otthonában, hiszen már a 2. percben vezetéshez jutottak, amikor a hazaiak kapusa hosszan vett át egy hazaadást, Nagy K. pedig lecsapott a labdára, és a hálóba passzolt.  Nem sokkal később Molnár indítását Görgényi bevetődve lőtte tizenhat méterről a kapu jobb oldalába. A kétgólos hátrány azonban hamar elolvadt, a fővárosiak három perc alatt lőttek kettőt, így bő félóra elteltével döntetlent mutatott az eredményjelző. A szünetre mégis a vendégek vonulhattak bizakodva, ugyanis Soltész húzott el a jobb oldalon, az alapvonal közelében kicselezte a védőjét, majd az ötös sarkáig vezette a labdát, ahonnan bomba gólt ragasztott a hosszú felső sarokba. A nagyobb játékerőt képviselő hazaiak a második félidőben előbb egyenlítettek, majd a hosszabbítás perceiben megszerezték a vezetést. Ekkor talán már mindenki azt hitte, hogy a nagyot küzdő vendégek pont nélkül maradnak, ám a 93. percben Stoiacovici tüzelt nyolc méterről, lövése a gólvonalon álló védő mellkasáról pattant a kapuba, így az ajkaiak egy ponttal távoztak az MTK otthonából.

Jó szájízzel készülhetett tehát Kis Károly legénysége a „hatpontos” derbire a Vác ellen. Az ajkaiaknak itt már a döntetlen kevés lett volna, hiszen a kieső zónából elmozdulni csak három ponttal sikerülhetett. Ennek megfelelően nagy akarással kezdtek a hazaiak, Nagy K. lövését védte a vendég hálóőr, a labda Horváth P. elé került, aki 14 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot. A vezetés tudatában sem lassítottak az ajkaiak Stoiacovici 22 méterről óriási gólt ragasztott a jobb felső sarokba. Az első félidő hosszabbításában Soltész cselezte be magát a büntető területre, lövését még védte a vendég kapus, a kipattanót viszont Nagy K. éles szögből úgy lőtte vissza, hogy azt a hálóőr már csak beütni tudta. Ezzel gyakorlatilag eldöntötte a három pont sorsát a házigazda. A második félidő is ajkai fölényben telt és újabb hazai találatoknak tapsolhattak a szurkolók. Soltész tört be jobbról a tizenhatosra, Nagy I. elé tálalt, aki egy igazítás után belsővel tekert a hosszú sarokba, a labda a kapufát is érintve kötött ki a hálóban. Nem sokkal később Nagy I. szerzett vissza egy labdát az alapvonalon, majd a hosszú sarokba lőtt. A folytatásban a Vác egy szépségdíjas lövéssel szépített, de többre nem futotta az erejéből, így Kis Károly legénysége megszerezte első sikerét a szezonban, amivel el is mozdult a kieső zónából. A vezetőedző a találkozót követően kiemelte, a játékosok átérezték a találkozó fontosságát, és ennek szellemében futballoztak. A tréner szerint a győzelem még értékesebbé teszi a Vasas és az MTK ellen elért döntetleneket. A csapat egyébként még az átigazolás időszak utolsó napjaiban is aktív volt, igaz új játékos már nem érkezett, viszont többen távoztak. Deczki Máté és Markó Róbert egy évre kölcsönbe Veszprémbe került, Erős Noel a  III. Kerülethez, míg Harsányi Zoltán a szintén NB III-as Lipóthoz igazolt, Bonivárt Erikkel pedig szerződést bontott a klub.

This slideshow requires JavaScript.

Megdolgoztak érte

A Kristály nagyszerű gólkülönbségének köszönhetően listavezetőként várta a veretlen Csetény elleni bajnoki mérkőzést. Az ajkaiak ennek megfelelően magabiztosan kezdek, és irányították a mérkőzést, ám a vendégek fegyelmezetten és harcosan védekeztek. Ennek ellenére az első félidőben sikerült vezetést szereznie a hazaiaknak, Szedlacsek húsz méterről lőtt a léc alá. A második játékrész elején egyenlítettek a vendégek, ennek azonban csak két perci örülhettek, Szabó ugyanis huszonöt méterről lőtt a kapu bal oldalába. Az ajkaiak játékos-edzője a gólt nemrég elhunyt édesapjának ajánlotta, akire a jelenlévők egyperces néma főhajtással emlékeztek a találkozó elején. A folytatásban sem változott a játék képe, a Kristály irányított, a Csetény pedig nagy akarással küzdött. Egy szabadrúgást követően Györkös fejelt négy méterről a léc alá, nem sokkal később pedig egy kakaskodást követően emberhátrányba kerültek a vendégek, akik ekkor már szinte teljesen lemondtak a támadásokról. A hajrában Bakó cselezte magát az alapvonalig majd pontosan emelt Szedlacsekhez, aki egy méterről az üres kapuba bólintott. A Csetény nagy erőbedobásra késztette a Kristályt, amely végül magabiztos győzelmet aratott, így bizakodva készülhet az eddigi legnehezebb mérkőzésére, az Úrkút elleni szomszédvári rangadóra.

Kettőből kettő

Szinte lemásolta az első fordulóban mutatott teljesítményét női labdarúgó csapatunk, amely ismét 3-2 arányban győzedelmeskedett, ezúttal hazai pályán. Ahogy a Nagykanizsa ellen, most is Oppermann szerezte mindhárom ajkai találatot, igaz ezúttal hátrányból kellett fordítania Sipos Tamás tanítványainak, akik a hajrában csikarták ki a győzelmet. Az edző elmondta, az elvégzett munka nem hazudtolja meg magát. Egység és a hallatlan akarás jellemzi a csapatot, ennek köszönhető a jó rajt. Ezzel a hozzáállással, az utánpótlásban nevelkedő tehetséges fiatalokkal kiegészülve még sok szép sikert érhet el a gárda. Persze a neheze még hátra van, hiszen a 12 csapatosra duzzadt bajnokságban akadnak jócskán erős ellenfelek. A szakmai stáb a bajnokság végére a 6-8. hely környékére várja az együttest.

Két sikerrel rajtoltak női labdarúgóink

Itthon maradt a trófea

Felkészülési tornát rendezett a KK Ajka, amelyen négy csapat vett részt. A házigazdák a Pénzügyőrt meggyőző fölénnyel 31-22-re verték, így várhatták a másik mérkőzés győztesét, hogy a döntőben csapjanak össze. A Várpalota végül büntetőkkel győzte le az Alba-MÁV Előre csapatát, így a fináléban szomszédvári rangadót láthattak a nézők. A hazaiak itt is magabiztos teljesítménnyel rukkoltak elő, és 22-16 arányban diadalmaskodva nyerték meg az idei Ajka Kupát.

Vereséggel rajtoltak

A Kristály tekecsapata Kazincbarcikára látogatott a Szuperliga első fordulójában. A találkozó szoros eredményt hozott, a hazaiak az utolsó hat dobással fordították saját javukra a párharcot. A vendégeknél két új igazolás is bemutatkozhatott, a felnőtteknél Berzsenyi László, az ifjúságiaknál pedig Szabó Zsombor.

Eredményes nyarat zárt

Egresi Máté mozgalmasan töltötte a nyári szünetet, hiszen több sakkversenyen is megmérette magát. Az ajkai tehetség júliusban megnyerte a városunkban rendezett Borostyán Kupát, majd a balatonalmádi Pannónia Kupán állhatott a dobogó alsó fokára. A négynapos Ács János Emlékversenyen csak Srbis Jurica, horvát nemzetközi mester bizonyult jobbnak a magyar tehetségnél. Máté ezt követően meggyőző fölénnyel nyerte a szintén négynapos XXV. Veszprémi Nyár Sakkversenyt, és az augusztus zárásaként a Balaton Kupán rapid kategóriában negyedik, schnell kategóriában pedig harmadik helyen végzett.