SPORTÖSSZEFOGLALÓ Folytatódik a sorozat

Kiss Csenge játékban.. (Fotó: Györkös)

Ezúttal nem talált ellenfele hálójába, de nem is kapott gólt az FC Ajka, amely tovább őrzi veretlenségét.

Megint megúszta a PAFC

Az FC Ajka Felcsúton lépett pályára a Puskás Akadémia II. vendégeként. Nem sokat tapogatóztak a vendégek, már a második percben komoly helyzet adódott az ajkaiak előtt. Schindler Szabolcs tanítványai számos lehetőséget dolgoztak ki az első félórában, míg a hazaiak a 35. percben jutottak el először a vendégek kapujáig. Ennek ellenére a felek gólnélküli döntetlennel vonulhattak a szünetre. A második félidő kiegyenlítettebb játékot és jóval kevesebb helyzetet hozott, így a felek, akárcsak Ajkán, 0-0-s eredménnyel zártak. Ezzel elmondható, hogy a Puskás Akadémia az egyetlen csapat a bajnokságban, amely ellen az Ajka nem tudott gólt szerezni, hiszen a felcsúti csapatot leszámítva az őszi szezonban minden ellenfele ellen legalább egyszer betalált Schindler Szabolcs gárdája.

Kilencszer utaznak

Véget ért a felkészülés a Kristály számára. A labdarúgó megyei első osztályban szereplő csapat jó eredményekkel zárta az edzőmérkőzéseket, Tihanyban 2-1-es vereséget szenvedett ugyan, de a többi mérkőzésen nem talált legyőzőre, Herendet 5-2-re, Bábolnát 5-3-ra, Rábaszentandrást 4-2-re, a német SV Feucht U19 csapatát pedig 4-1-re verték Sipos Tamás tanítványai. A Kristály a Vas megyei első osztály listavezetőjével, a Celldömölkkel játszotta legváltozatosabb mérkőzését, az a találkozó 5-5-ös végeredménnyel zárult. A keretben sok változás nem történt. Bakos Arnold már nem lépett pályára az őszi szezonban, de távozása csak most vált véglegessé, ő Devecserben folytatja pályafutását. Horváth Tamás Répcelakra igazolt, Balatonfüredről pedig Krén Ákos és Udvardi Márk érkezett. A Kristály az ötödik helyről várja a tavaszi folytatást, tizenegy pontra lemaradva a dobogósoktól. A gárda nem számíthat könnyű tavaszra, hiszen tizenhárom mérkőzéséből kilencet is idegenben vív meg.

Dúltak az indulatok

A KK Ajka Veszprémbe látogatott a férfi kézilabda NB II. legutóbbi játéknapján. A megyei rangadót a hazaiak kezdték jobban az álmosan játszó ajkaiak ellen és tíz perc után négy góllal megléptek (6-2). Ekkor Poór Tamás időt kért, megpróbálta rendezni a sorokat, de a négygólos különbség állandósult (10-6, 12-8). Az ajkai támadásokba több technikai hiba is becsúszott, mellette néhány labdát is „odaajándékoztak” a veszprémieknek, akik gólokkal büntettek. A szünet jókor jött a vendégeknek, ugyanis teljesen más tempóban kezdte az ajkai csapat a második játékrészt, mint ahogy az elsőt befejezte. Tíz perc után már döntetlent mutatott a tábla, ekkor a vendéglátók kértek időt (18-18). Izgalmas lett a mérkőzés, felváltva vezettek a csapatok, de egyik fél sem tudott nagyobb előnyt kiharcolni (21-19, 23-24). Ekkor Horváth büntetőt védett, majd három veszprémi gólra nem érkezett válasz a vendégektől (26-24). A végjátékra teljesen kicsúszott a játékvezetők kezéből a mérkőzés, rengeteg tévedtek a vendégek kárára, amit Poór Tamás is nehezen viselt és hevesen reklamált, elküldték a kispadtól. Az utolsó percekben már nem tudott fordítani a megfogyatkozott ajkai csapat, így a hazai pálya minden előnyét élvező veszprémiek örülhettek a lefújást követően.

Másfél órás csata

A női röplabda NB II. rájátszásának legutóbbi fordulójában a Kaposvár látogatott Ajkára. A legutóbbi megyei rangadón, a veszprémi egyetemi csapat ellen nem sikerült győzni, de a somogyiakkal szemben hazai pályán már nem hagyta kiénekelni a sajtot a szájából a Röpisuli SE. Ezek után akár a Nyugati csoport dobogós helyét is megcélozhatja a csapat, ha tartja jó formáját, és hasonló küzdeni tudással állnak pályára a lányok, mint tették azt a hazai öt szettes összecsapáson. A kaposváriakat a visszavágás vágya fűtötte, de újra Varga Péter tanítványai arattak győzelmet  a több, mint másfél órás küzdelem után. A rájátszásban még öt mérkőzés vár a csapatra, majd kialakul a csoport végeredménye. A Röpisuli U17-es fiataljai eközben a serdülő bajnokság középszakaszának visszavágóján vettek részt, Budapesten. A fiatalok mérlege két vereség és egy győzelem. Az első mérkőzésen Dunakeszi ellen a “buszon maradt a csapat” és 3-0-ra szenvedett vereséget. A második, Kispest ellen megnyert összecsapás akár simább arányú is lehetett volna. A végén 3-2-es ajkai siker született. A csoportbeli harmadik ellenfél – egyben a legmagasabb játékerőt képviselő gárda ellen – nagyon tisztesen helyt álltak a lányok, és igencsak megnehezítették az ellenfelük dolgát, de mindhárom játszmát a budapestiek nyerték. Az U17-es csapat gerincét az a gyermekcsapat, vagyis az U15-ös egység adja, akikre a saját bajnoki sorozatukban fontos megmérettetés vár. A csapat tagjai: Tokolics Aisa, Szabó Kíra, Halla Zsófia, Dalnoki Janka, Kovács Virág, Horváth Loretta, Marton Lili, Hoffmann Andrea, Magyarósi Fanni, Schedl Vanessza, Nagy Lili, megbízott edző: Nimsz Katalin.

Bravúros ezüst

Kiss Csenge a MOATSZ Kupa elnevezésű országos serdülő lány ranglistaversenyen szerepelt Budapesten. A Gyepesi Asztalitenisz SE fiatal tehetségének az újonc országos bajnokkal kellett mérkőznie a legelső meccsen, ahol végül a fővárosi ellenfél örülhetett. Csenge így a vigaszágon folytathatta tovább a játékot. Ott viszont kitűnően menetelt, egészen a döntőig, ahol jóval idősebb és nagyobb ellenfelével már nem bírt, így másodikként zárt.

Ismét élen a Bányász

Magabiztos győzelmet aratott a hétvégén a Bányász SK csapata a sakk NB I/B-ben. A siker azért is örvendetes, mert a listavezető HVSE vereséget szenvedett, így két fordulóval a bajnokság vége előtt ismét az ajkai gárda került a tabella élére.