SPORTÖSSZEFOGLALÓ Idegenben nem megy az FC Ajkának

Sportszerűtlen gól okozta a Kristály vesztét?

Az Ajka Kristály olyan gól miatt szalasztotta el a győzelmet, amiről még sokáig beszélnek majd a szemtanúk.

Az FC Ajka továbbra sem tud gólt szerezni idegenben, így pedig Szigetszentmiklósról is pont nélkül távozott, a labdarúgó NB II. legutóbbi fordulójában. Az első játékrészben még tartotta magát Jákli Péter együttese, igaz aggodalomra ekkor is volt ok, mivel Vittman térde kifordult, és le kellett cserélni. A második félidő elején egy szöglet utáni kavarodást követően gyorsan hátrányba kerültek a vendégek. A gól után az ajkaiak játszottak fölényben, ám egyenlíteni nem sikerült. A hajrában nagy erőket mozgósítottak Jákli Péter tanítványai, egyenlítés helyett azonban hazai gól következett, de nem akármilyen körülmények között. A szigetszentmiklósiak játékosát a vonaltól fél méterre ápolták a pályán belül, így a vendégek arra számítottak, hogy az ellenfél kirúgja a labdát. A házigazdák ehelyett azonban kapura törtek, és a tétovázó védők között megszereztek a találkozót végleg eldöntő gólt. Jákli Péter szerint az első játékrész kiegyenlített játékot hozott, és a szünetben úgy érezték, hogy nyerhető a mérkőzés. Ehhez képest a második félidőben hamar hátrányba kerültek, de még ennek ellenére is győzelemmel távozhattak volna, ám ehelyett naggyá tették a hazaiak kapusát.

Az Ajka Kristály a Tapolcát fogadta a megyei bajnokságban. A gyenge színvonalú találkozón kevés lehetőség adódott a kapuk előtt, de a hazaiak az első játékrész utolsó percében vezetéshez jutottak. Falusi ugratta ki jó ütemben Kovácsot, aki higgadtan lőtt a hálóba. Sokáig úgy tűnt, ez a találat dönthet a három pont sorsáról, ám a 90. percben egyenlítettek a vendégek. Az utolsó pillanatokban kapott gól eleve bosszantó lehet minden csapat számára, ám ennek az egyenlítésnek a módja messze kimeríti a sportszerűtlenség fogalmát. Egy ápolás után ugyanis a hazai játékosok azt várták, hogy a vendégek visszaadják számukra a labdát. A játékvezető labdaejtése után a tapolcaiak az ajkai kapus felé passzolták vissza a játékszert, amire azonban lecsapott az egyik vendég támadó, és a gyanútlanul álló Kristály védelem mellett a hálóba lőtte azt. Mindezek után magát ünnepeltetve szaladt társaihoz. A hazaiaknak így egy ponttal kellett beérniük, hiszen a hosszabbításban már nem sikerült újabb gólt szerezniük. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a megsérült Krén helyére beálló Osvaldot a hajrában kiállították, miután a földön fekve ellenfele után rúgott. Sipos Tamás, a hazaiak edzője rendkívül csalódottan értékelt az ellenfél viselkedése miatt, emlékeztetett, hogy pár fordulóval korábban éppen a fair play betartására hívta fel minden csapat figyelmét a labdarúgó szövetség. Hozzátette, a tapolcaiak egyébként semmi veszélyt nem jelentettek a kapura, így a csapatát győzelemtől fosztották meg. Megjegyezte azonban azt is, hogy ha a helyzeteket értékesítették volna, akkor a lefújás előtti pillanatokban esett vendég gólnak az eredményben nem, csak emberileg lett volna jelentősége.

A női labdarúgók Csabrendeken próbálták kijavítani az elmúlt fordulóban elszenvedett vereséget. Ez sikerült is, hiszen az első perctől kezdve uralták a találkozót, és már a szünetben kétgólos előnnyel várhatták a második játékrészt, ahol leginkább azt próbálták elkerülni, hogy a keményen játszó hazaiak sérülést okozzanak. Végül mindenki épségben mehetett a mérkőzés utáni must kóstolásra, ahova egy lelkes helyi szurkoló hívta meg a lányokat.

A Le Belier a Keszthely együttesét látta vendégül a férfi kézilabda NB II. legutóbbi játéknapján. A találkozó elején még jól tartotta magát a Balaton-parti csapat, a 15. percben egyenlő volt az állás (4-4). Ezután az ajkaiak védekezése és kapusteljesítménye feljavult, ennek következtében fokozatosan lépett meg ellenfelétől a hazai csapat, így a szünetben hatgólos előnyt mutatott a tábla. A folytatásban egyszer még közelebb lépett a vendégcsapat (16-13), de a Le Belier nagyobb sebességre kapcsolt, és az 50. percben már nyolc góllal vezetett (26-18). A közönséget remekül kiszolgáló hazaiak biztos győzelmet arattak, ezért méltón zúgott a vastaps a találkozó végén.