SPORTÖSSZEFOGLALÓ Ismét a jó úton

Fotó: Györkös

Kíváncsian várták a szurkolók az FC Ajka legutóbbi bajnoki mérkőzését, hiszen a csapat először kapott ki az NB III-as bajnokságban, és nem lehetett tudni, hogy ez milyen irányban befolyásolja Schindler Szabolcs tanítványainak játékát. A gárda a Sárvárt fogadta hazai pályán, és úgy tűnt, az első vereség nem bizonytalanította el a fiúkat, bátran kezdtek, támadólag léptek fel, a jobbára csak a védekezéssel törődő vendégekkel szemben. Az első félidőben számos ajkai lehetőség adódott, igaz az ajkai kapuban Horváthnak is akadt dolga, gól azonban nem született.  A második félidő elején sikerült vezetéshez jutnia a hazaiaknak, ekkor Nagy K. lekészítését Illés 15 méterről belsőzte a kapu jobb oldalába. Szűk negyedóra elteltével egy jobboldali bedobást követően a hosszún érkező Oláh reagált a legjobban a kapu előtti kavarodásra, és öt méterről passzolt a hálóba. Öt perccel később Oláh egy felpörgő labdát fejelt vissza az ötös balsarkáról Nagy K. elé, aki okosan emelt a hosszú sarokba. A háromgólos előny birtokában sem lassítottak a hazaiak, a hajrában Kenderes húzott el a baloldalon, majd Kalász elé tálalt, egy átvétel után 16 méterről nagy erővel lőtt a hálóba, kialakítva ezzel a 4-0-s végeredményt. A találkozót követően Schindler Szabolcs elmondta, nehéz úgy teljesíteni, hogy minden héten győzelmet várnak a csapattól, de ezen a napon láthatták a szurkolók, hogy a gárda továbbra is egységes, és egy irányba halad.

This slideshow requires JavaScript.

A harmadik iksz

A Kristály a dobogó alsó fokán álló Úrkúthoz látogatott a megyei labdarúgó bajnokságban. A találkozót a hazaiak kezdték jobban, egy tetszetős kontratámadás végén meg is szerezték a vezetést. A félidő derekán jött az egyenlítés, Szedlacsek lőhetett a kapura, a labda egy védőről éppen Udvardi elé pattant, aki 17 méterről állítgatás nélkül lőtte ki a jobb alsót. A folytatásban keveset forogtak veszélyben a kapuk, így a felek döntetlennel vonulhattak a szünetre. A második játékrészt a vendégek kezdték jobban, a mérkőzés legnagyobb helyzetét is ők hagyták ki, Szabó már csak a kapussal állt szemben, ám a hazai hálóőr hárítani tudott. Több ígéretes helyzetet puskáztak el ekkor az ajkaiak, de ez ezúttal nem bosszulta meg magát, mert bár a hajrában az Úrkút beszorította ellenfelét, több gól nem esett a találkozón, így a Kristály sorozatban harmadik döntetlenjét érte el a bajnokságban. A vendégek edzője, Sipos Tamás elmondta, minden csapat örül egy Úrkúton szerzett pontnak, ugyanakkor kissé csalódott, hiszen az ajkaik óriási ziccert hibáztak, emellett a játékvezető több büntetőt nem adott meg csapatának. Hozzátette, az előtte álló négy ellenfélből hárommal már találkozott a Kristály, így a következő mérkőzéseken döntetlennél többet szeretnének elérni.

Könnyed győzelem idegenben

A nyolcadik helyezett tarjániak otthonába látogatott Poór Tamás csapata az NB II-es férfi kézilabda bajnokságban. Az ajkaiak remek ütemben kezdték a mérkőzést, fegyelmezett védekezésüknek köszönhetően gyors gólokat szerezve a tizedik percben már 6-2-re vezettek. Ezt követően összeszedte magát a hazai csapat, és kihasználva a vendégek hibáit közelebb zárkózott (8-11). A félidő hajrája az ajkaiakról szólt, akik egymás után négy gólt lőttek, így ők mehettek nyugodtabban a pihenőre. A szünet után állandósult a vendégek biztos előnye, amit a játékvezetőknek kevésbé tetszett, hiszen folyamatosan a tarjániakat támogatták, az ajkaiak sokszor játszottak emberhátrányban ebben az időszakban. A létszámgondok sem zökkentették ki az ajkai fiúkat, akik tíz perccel a vége előtt már nyolc góllal vezettek (16-24). A hajrában a vendéglátók még tudtak „kozmetikázni” az eredményen, de Poór Tamás csapatának győzelme így sem forgott veszélyben. A fegyelmezetten védekező ajkaiak fontos két pontot szereztek az olykor durván játszó tarjániak otthonában.

Nyirádon maradt a kupa

Idén tizenegyedik alkalommal rendezték meg a Bercsényi kupát, de ezúttal nem a névadó iskola tornatermében, hanem Nyirádon. A kispályás labdarúgó torna öt csapat részvételével, a szokásos jó hangulatban telt, izgalmas mérkőzéseket láthattak a kilátogatók.  A kupát végül a nyirádi Junior csapata nyerte a Bakony FC és a Joker előtt. A torna gólkirálya Udvardi Mózes (Bakony FC), legjobb kapusa Horváth László (Bakony FC), legjobb játékosa pedig Németh Roland (Junior) lett.

Csak egy lépés

A Bányász SK győzelmet aratott a sakk NB I/B utolsó előtt fordulójában. Ezzel továbbra is vezeti a pontvadászatot, és már csak egyetlen mérkőzés választja el a bajnoki címtől. Ráadásul a csapat az utolsó játéknapon a sereghajtót fogadja. Vajon a legkönnyebbnek tűnő lépés gondot okoz majd az ajkaiaknak, vagy simán veszik az akadályt? A kérdésre április 28-án kapunk választ.